У 2022 році послугою обміну посвідчення водія в сервісних центрах МВС Буковини скористались понад 17 тисяч разів – Василь Душинський

  • Право
  • 1446
  • 0

Посвідчення водія — один із важливих документів, що дає право керувати транспортними засобами в усьому світі. В Україні під час дії воєнного стану відбулись певні зміни у процесі обміну та отримання вперше посвідчення водія.

Обмін посвідчення водія в Україні можна здійснити онлайн і офлайн

“Протерміновані посвідчення водія вважаються дійсними на всій території України. Це врегульовано Постановою Кабінету Міністрів №184, яка була прийнята ще в березні минулого року, і передбачає продовження терміну дії посвідчень водія на весь час дії воєнного стану та один рік після його скасування. Також для обміну зараз не потрібна медична довідка про придатність для керування транспортними засобами.” — розповів на прес-конференції начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернівецькій області Василь Душинський.

Як повідомляє прес-служба РСЦ ГСЦ МВС в Чернівецькій області, незважаючи на дійсність протермінованих посвідчень, українці відповідально ставляться до стану своїх документів та здійснюють обмін посвідчень водія.

У 2022 році послугою обміну посвідчення водія в сервісних центрах МВС Буковини скористались понад 17 тисяч разів, а послугою відновлення посвідчення водія після втрати чи викрадення — майже 3 тисячі осіб.

На території Чернівецької області обмін та відновлення посвідчення водія офлайн надають 5 сервісних центрів МВС, що локально розташовані в Чернівцях, Кіцмані, Новоселиці, Глибоці, Кельменцях.

Також замовити послугу можна онлайн через Електронний кабінет водія чи застосунок Дія.

“Лише від початку 2023 року сервісні центри МВС в Чернівецькій області успішно опрацювали 500 онлайн заяв обміну посвідчення водія, що говорить про актуальність даної послуги.” — розповідає Василь Душинський.

Обмін посвідчення водія за кордоном

Послуга обміну українського посвідчення водія надається на території інших держав завдяки співпраці сервісних центрів МВС та ДП «Документ».Станом на сьогоднішній день за межами України обміняти національне посвідчення водія на таке ж українське можна:

У Польщі:

• Варшава, 02-222, Єрусалимські алеї, 179 (ТРЦ «Blue City»)
• Гданськ, 80-809, Cienista, 30, (ТЦ «Kaufland — Galeria Chełm»)
• Краків, 31-154, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (ТЦ «Galeria Krakowska»)
• Вроцлав, 51-117, Paprotna 7 (ТЦ «Marino Shopping Center»)

У Чехії:

• Прага, 110-00, Náměstí Republiky 656/8 (паркінг ТЦ «Kotva»)

У Словаччині:

• Братислава, 821-09, Mlynské nivy 5A (територія автостанції -1 поверх ТЦ «Nivy centrum»)

У Туреччині:

• Стамбул, Londra Asfaltı E-5 Karayolu Üzeri, Airport AVM, 34158 Bakırköy/İstanbul, Türkiye

“Зокрема, сервісні центри МВС в Чернівецькій області співпрацюють з Прагою. З 25 лютого 2023 року, відколи філія у Чехії запрацювала, там видано 136 посвідчень водія. У середньому за день ми опрацьовуємо близько 20 заявок з Чехії, що дозволяє сміливо говорити про затребуваність даної послуги у Празі.” — зазначає Василь Душинський.

У яких випадках обмінюється посвідчення водія за кордоном?

• непридатність посвідчення для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);
• зміна персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові);
• після закінчення терміну дії посвідчення водія (зокрема, для посвідчень, виданих вперше на 2 роки, обмін відбувається без складання іспитів, якщо водій протягом двох років з дня видачі такого посвідчення вчинив не більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху);
• за бажанням власника.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС регіону можна отримати за телефоном (0372) 54-93-77, або на фейсбук-сторінці Сервісних центрів МВС в Чернівецькій області.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації