Рада в першому читанні підтримала законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про позбавлення волі за недостовірне декларування, - пише НВ.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«За» проголосували 283 нардепи.

Йдеться про законопроект Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Документом пропонується:

внести зміни до примітки до ст. 172−6 Порушення вимог фінансового контролю Кодексу України про адміністративні правопорушення та примі тки до ст. 366−2 Декларування недостовірної інформації" Кримінального кодексу для уточнення суб'єктів відповідних правопорушень

включити до переліку корупційних правопорушень склади кримінально караних діянь, передбачених ст. 366−2 Кримінального кодексу Декларування недостовірної інформації та ст. 366−3 Кримінального кодексу Неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

встановити кримінальну відповідальність за умисне внесення суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом Про запобігання корупції, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб або на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

віднести склади кримінальних злочинів, передбачених ст. ст. 366−2 і 366−3 Кримінального кодексу, до нетяжких злочинів.

В кінці січня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про обмеження або позбавлення волі за недостовірне декларування.

У жовтні 2020 року Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних до декларації, чим поставив під загрозу безвізовий режим з ЄС, міжнародну фінансову допомогу і євроінтеграційний напрям України.

У НАЗК заявили, що судді ухвалили рішення у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли до своїх декларацій недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Після скандального рішення КСУ закрили низку резонансних справ, зокрема проти мера Одеси Геннадія Труханова, колишнього директора Укроборонпрому Павла Букіна, а також судді Конституційного суду Володимира Мойсика.

Верховна Рада в грудні ухвалила в цілому компромісний законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності. Відповідно до ухваленого закону, корупціонерів не будуть саджати до в’язниці. Максимальна санкція статті передбачає покарання до двох років обмеження волі.

Незважаючи на заклики активістів і НАЗК ветувати закон, президент Володимир Зеленський підписав його.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації