Коваль з Лисичанська, в якого згорів дім, відкрив майстерню на Буковині та написав зворушливий вірш про Україну
З перших місяців повномасштабної війни понад 100 тисяч людей знайшли прихисток у Чернівецькій області, де потроху повертаються до життя. Один з таких переселенців - Ігор Гончаров, який до початку війни жив і працював ковалем у Лисичанську. 44 дні він разом з сім'єю знаходився у місті, де щодня було чути вибухи. Коли закінчилися продукти, гроші та вимкнули електропостачання, родина вирішила їхати.
На Буковині чоловік почав волонтерити, і разом з іншими переселенцями відкрив майстерню, щоб працювати на благо міста. На створення «Майстерні Вдячності» чоловіка надихнули місцеві, які допомогли влаштуватися та забезпечили усім необхідним.
«За місяць ми зробили все необхідне, аби тепер виробляти готові речі: паркові стільці, лавки, альтанки. У нас дуже великі плани, аби зробити щось гарне для міста», – зазначає пан Ігор.
Чоловік вірить, що підтримка мистецва та творчого ремісництва є вкрай важливими, навіть під час війни. Він також написав зворушливий вірш, в якому передав свої почуття до рідної землі:
“Горить земля, моя ріднесенька земля…
Душа її палає.
І на малюнках сльози ллють червоні олівці.
А на Луганщині батьків могилка заростає.
Туди, на жаль, нема шляху, бо місто у кільці".
«Коли Україна переможе, в першу чергу хотілося б з’їздити додому. Але один дім згорів, залишилася половинка другого — ми не знаємо, що нас чекає… Але зараз дуже багато планів, хотілося б віддячити людям, які роблять добро», – зазначає герой історії.
Відео історії Ігоря Гончарова:
Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та Facebook.

«Пліч-о-пліч» — всеукраїнська кампанія про єдність українців й про те, що ми незламні, вільні та сміливі тоді, коли разом, яка реалізується за участі Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської ОДА. Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» має на меті працювати в партнерстві з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством задля підвищення стійкості демократії в Україні через інноваційні підходи, які залучають українців до обговорення демократичних перетворень та Європейської інтеграції країни.
-
9 травня Буковина в жалобі прощається з 5 своїми вірними синами, які поклали життя за свободу і Незалежність. Хто ці Герої
-
Під час виконання бойового завдання на Сумщині загинув 28-річний чернівчанин Дмитро Пую. Містян просять достойно провести Героя в останню дорогу
-
Буковина в жалобі прощається з полеглими військовими Іваном Федорчуком, Едуардом Мокреницьким та Іваном Бокою
-
У Чернівцях попрощалися з двома полеглими воїнами: прикордонником Валерієм Салагором та солдатом ЗСУ Денисом Беспаловим
-
На війні загинув кіцманчанин, професійний фахівець, вчитель-реабілітолог Вадим Романюк
-
"У синочку бачу свого чоловіка, якого покохала і продовжую кохати далі..." Дружина полеглого героя Павла Унгуряна з Комарівців знімкувала кожен прожитий місяць однорічного сина - разом з чоловіком...