На честь загиблих бійців: громада на Буковині планує перейменувати усі вулиці, пов'язані з РФ та радянським минулим

У Кіцманській громаді Чернівецької області планують перейменувати усі вулиці, які пов'язані з Росією та радянським минулим. Таких вулиць понад 45. На громадських слуханнях узагальнять пропозиції жителів та підготують проєкт рішення на сесію.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова громади Сергій Булега.

За його словами, Інститут пам'яті надав громаді перелік вулиць, які потрібно перейменувати. Також хочуть дати нові назви вулицям, які названі на честь російських культурних діячів.

"Наша мета – перейменувати вулиці, назви яких нагадують нам про радянську добу, Росію та її культуру. Але це лише наші плани, бо все ж мають вирішити люди у громаді", – каже Булега.

Зокрема, вулицю російського полководця Кутузова, хочуть перейменувати на честь загиблого військового Сергія Турчинського. Голова громади каже, спочатку проведуть громадські обговорення, аби дізнатися думку місцевих жителів про перейменування. За результатами – підготують проєкт на одну із сесій міськради.

Які пропозиції подавали раніше

Торік у серпні Кіцманська міськрада вже проводила громадські обговорення щодо перейменування вулиць, зокрема там пропонували назвати вулиці на честь загиблих військових з громади. Перелік вулиць, назви яких хотіли змінити, опублікували на сайті громади.

Крім цього, були пропозиції перейменувати вулицю Тургенєва у Кіцмані на честь експрем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, а вулицю Механізаторів у Шипинцях на честь загиблого бійця Ігоря Бурденюка. Також у селі Кліводин хочуть змінити назви вулиці Травневої на Василя Гначука, а провулку Лісовий на Леоніда Кондратюка.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації