У п’яти школах Буковини з наступного року держава може припинити фінансування зарплат вчителів. Яка причина?

З 1 вересня 2025 року Уряд не фінансуватиме коштом освітньої субвенції зарплату вчителів у школах із кількістю учнів менш ніж 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менш ніж 60 осіб. Таку норму закладено у пункті 10 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2024 №245, повідомляє Департамент фінансів Чернівецької ОВА.

В області на сьогоднішній день функціонує 5 малочисельних шкіл, в яких навчається від 12 до 43 учнів з кількістю педагогічного персоналу в них - 45 ставок. Це школи у Рукшинській, Ставчанській, Кельменецькій, Кострижівській та Новоселицькій громадах.

За даними територіальних громад до 1 вересня 2025 року ситуація може змінитись. Окремі малочисельні школи з початку навчального року планується реорганізувати у філії на базі опорних закладів, по деяких необхідно вирішувати питання підвезення учнів шкільними автобусами до найближчих загальноосвітніх навчальних закладів.

Тобто територіальні громади мають вирішити: або довозити учнів цих шкіл у найближчу більшу школу, або оплачувати працю вчителів малих шкіл із місцевих бюджетів. У цьому році на зарплату педагогічному персоналу малочисельних шкіл вказаних вище громад буде спрямовано з державного бюджету близько 7,5 млн грн. У разі функціонування таких шкіл у вересні 2025 року необхідно буде вишукати кошти у місцевих бюджетах, що при теперішній ситуації є вкрай проблемним.

До розрахунку освітньої субвенції кожної громади додадуть всіх дітей шкільного віку. Тобто громада отримуватиме кошти на навчання всіх дітей, але не зможе витрачати їх на маленькі школи.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації