На Буковину завітали гості з Дніпропетровщини: переймають досвід у сфері медицини й ЖКГ

Представники Софіївської та Зеленодольської громад Дніпропетровщини цими днями побували в гостях у чернівецьких громад-партнерок – Хотинської та Вижницької, щоби обмінятися досвідом надання житлово-комунальних і медичних послуг. Візит організувала Програма USAID DOBRE, передає пресслужба програми.

Хотинська територіальна громада, заснована п’ять років тому. Тут реалізували шість спільних проєктів, за якими громада отримала допомогу на загальну суму майже 180 тисяч доларів, а також триває підготовка до втілення нових ідей.

Керівники комунальних підприємств громад Дніпропетровщини мали змогу побачити, як їхні колеги в Хотині надають своїм мешканцям житлово-комунальні послуги, а також познайомитися із місцевими головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їхній досвід був цікавим і корисним для гостей, адже ні в Софіївській, ні в Зеленодольській громадах ОСББ не створені, управителі не призначені. Хотинські керівники ОСББ зазначили, що ключову роль при створенні таких об’єднань повинна відігравати місцева влада, налагоджуючи зв’язок із ініціативними мешканцями та надаючи консультативну підтримку, в тому числі при підготовці проєктів документів.

Представники громад Дніпропетровщини також оглянули комунальну техніку, яку Хотинська громада отримала завдяки міжнародному партнерству. Така допомога дає змогу розширити перелік послуг та поліпшити їх якість. Наприклад, зараз у громаді працюють над створенням комунального підприємства для організації муніципальних перевезень.

Вижницька територіальна громада теж уже вдруге стала партнеркою програми та реалізувала в цій співпраці п’ять проєктів. Загальний внесок у розвиток громади склав майже 185 тисяч доларів.

У Вижницькій громаді гості з Дніпропетровщини мали змогу побачити, як працює система автоматичного управління освітленням. Вижницька громада в цьому проєкті забезпечила встановлення 29 модулів автоматичного управління, а Програма закупила електрогідравлічну автовишку на шасі.

«Таку систему автоматичного управління корисно було би запровадити і в Софіївській громаді. Наразі ми маємо близько 43 ліній електропередач, але наше освітлення вмикається в ручному режимі», – поділився враженнями інженер КП «Софіївське» Олександр Кучерявенко.

Окремо учасники зустрічі приділили увагу обговоренню послуги водопостачання та водовідведення, оскільки вона є пріоритетною як для Вижницької, так і для Софіївської та Зеленодольської громад, які постраждали внаслідок руйнування Каховської дамби. Вижниця уже працює над Програмою покращення послуги водопостачання та планує в майбутньому з користю для громади використовувати джерела з лікувальною водою, що знаходяться на її території.

«Дуже сподобалися локації для відпочинку та культурного дозвілля, облаштовані в громадах. Ми побували в дендропарку, скейтпарку, різних музеях - все це справило на нас незабутнє враження. Хотілося б організувати щось подібне у своїй громаді», – розповіла директорка КП «Зеленодольський міський водоканал» Наталія Накрапас.

Окрема гордість буковинських громад-партнерок – їхні медичні заклади. Керівники комунальних закладів приймаючих громад акцентували увагу на індивідуальному підході при роботі з кожним пацієнтом як у первинній, так і у вторинній медицині, якісні умови надання послуг та розумний підхід при розподілі коштів на розвиток.

У Хотинській багатопрофільній лікарні діють 11 стаціонарних та 7 амбулаторних відділень, і лише за перше півріччя цього року тут зафіксовано близько 192 тисяч звернень пацієнтів.

Схожа ситуація й у Вижницькій громаді, в якій із лікарями центру первинної медичної допомоги укладено на 20% декларацій більше, ніж загальна кількість мешканців. За словами головного лікаря Дмитра Паламарюка, окрім 5 пакетів медичних послуг, тут надаються й чотири види платних. Наприклад, у закладі працює кабінет косметології і дерматології, в якому надаються послуги різних видів масажу, видалення татуювань та ліфтингові процедури для обличчя.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації