Громади Буковини розпочали розробку стратегій розвитку

Банилівська, Лівинецька, Сучевенська та Ванчиковецька громади розпочали процес розробки стратегії розвитку за експертної підтримки «U-LEAD з Європою».

На минулому тижні у Сучевенській та Лівинецькій громадах депутати прийняли рішення про початок стратегічного планування, а в Лівинецькій сформували склад Робочої групи, яка працюватиме над розробкою.

«Реформа місцевого самоврядування дозволяє підвищити ефективність управління ресурсами громад. Стратегія розвитку громади сприятиме зростанню цих ресурсів. Тепер все в руках управлінців громад, як використати ці можливості та що отримати», - наголошує Тетяна Татарчук, керівниця регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Чернівецькій області.

З громадами працюватиме Катерина Савчук, експертка зі стратегічного планування «U-LEAD з Європою». 3 та 4 лютого відбулись онлайн-консультації для фахівців, на яких обговорили методику розробки стратегії та перші кроки, які мають зробити громади.

Перші засідання Робочих груп мають відбутись в другій половині лютого, і тоді вже стартує процес стратегічного планування. Команди мають відпрацювати по 4 засідання, на яких здійснити соціально-економічний аналіз, провести опитування мешканців та бізнесу, SWOT аналіз та розробити матрицю цілей. Цей процес має відбуватись максимально прозоро, і до формування цілей та проєктів необхідно залучати мешканців, переконує Катерина Савчук.

«Стратегічне планування – це спільна робота влади та громади. І чим більше залучено людей до пошуку рішень розвитку, тим краще для кінцевого результату. І в цьому найбільший виклик, адже із громадською активністю є питання», - зазначає Катерина Савчук.

До кінця цього року громади мають завершити розробку та затвердження стратегій розвитку.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації