Газопровід "Джурів-Банилів". Облдержадміністрація збирається подавати газ повітрям?

Кілька днів тому ми писали про ультиматум мешканців Банилівської ОТГ у складі самого Банилова, Коритного, Бережонки, Бережниці. Люди на чолі із сільським головою Василем Соломком заявили, що у разі, якщо обласна влада разом з газівниками за 10 днів не почнуть реальне відновлення газогону "Джурів-Банилів", мешканці громади підуть на масові протестні акції, аж до перекриття у денний час автотраси Чернівці-Івано-Франківськ у Дубівцях.

Наша інформація розійшлася центральними ЗМІ і, схоже, у Києві, на відміну від Чернівців, зрозуміли, що залишати людей у чотирьох селах та їхніх дітей у школах без газу проти зими - злочинна безгосподарність.

Нагадаємо, газогін "Джурів-Банилів" велика вода порвала під час масштабної повені ще півтора року тому. Обіцянки відновити життєво важливу газову артерію залишилися обіцянками і у переддень цієї зими.

На щастя, центральна влада виявилася більш відповідальною, і це питання розглянули на державному рівні. Бо крім згаданої ОТГ, на відновлення гілки газопроводу чекають ще 2 села Вижницького району.

І Чернівецькій ОДА, як головному розпоряднику бюджетних коштів, вже вдруге надійшли гроші на відновлення газопроводу-переходу "Джурів-Банилів", пишуть у Фейсбуці представники АТ "Чернівцівгаз". І вони обурені, що при оголошенні тендеру на проведення аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків стихії, Департамент капітального будівництва та архітектури ОДА "забув" включити ремонт самого газогону.

Фото з відкритих джерел

Бо згідно з Прозорро, у технічному описі предмету закупівель на суму 6 327 300,00 гривень передбачено лише два розділи: відновлення та укріплення берегової лінії й відновлення інженерних споруд.

І ні слова у ТЗ до тендерної документації щодо "Джурова-Банилова", власне, про відновлення самого газопроводу-переходу.
І у газівників, і у мешканців громади, як і у всіх буковинців, яким вже набридла така безгосподарність та безголовість обласної влади, виникає справедливе питання, як вони збираються подавати газ без труб у села? Повітрям?

Іншими словами, гроші знову від радості, що їх отримали, збираються використати виключно на руслорегулюючі роботи та берегоукріплення, що важко проінспектувати, порахувати, піддати аудиту. А руслорегуляторів, як свідчить недавня історія з депутатом обласної ради, котрий вириває на Буковині місячні кратери, беззаконно вибираючи сотні тонн гальки, серед наближених до Сергія Осачука і Богдана Ковалюка вистачає. І ці люди готові працювати з відкатами для обласних чиновників, у яких відкатний механізм у рази потужніший, ніж у гаубиці Д-30.

Тому на питання, чи будуть Банилів, Коритне, Бережонка, Бережниця і ще 2 села з газом, наразі чіткої відповіді нема. А сніги та морози у горах чекають з дня на день.

Що цьому передувало читайте у матеріалі Мешканці Банилова поставили ультиматум обласній владі: або газ у домівках, або масові протести (ДОКУМЕНТИ)

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації