Чернівецька ОВА планує купити військові облігації на близько 50 млн грн

Чернівецька обласна адміністрація планує купити військові облігації на суму до 50 мільйонів гривень. За це рішення проголосували на черговій сесії облради 28 березня. Військові облігації — це цінні папери, які продає держава. Повертати їх повинні з відсотками.

Згідно з проєктом рішення, станом на початок року в бюджеті області є залишок грошей, зокрема субвенції з державного бюджету. Це майже 287 мільйонів гривень загального фонду та майже 115 мільйонів – спеціального. Однак не всю цю суму витратять на купівлю облігацій, сказала у коментарі Суспільному директорка обласного департаменту фінансів Анжела Дякова (на головному фото).

"Зараз ці гроші просто лежать на рахунках обласного бюджету. Їх розписали на різні видатки до кінця року, але це будуть видатки в наступні місяці, наприклад, в червні на тендери. Раніше ми могли розміщувати ці гроші на банківських депозитах й отримувати відсотки, наразі це не можна робити", – розповідає Дякова.

За її словами, після голосування вирахують щомісячні витрати бюджету та визначать суму грошей, яка буде потрібна бюджету. Попередньо, на купівлю облігацій зможуть виділити до 50 мільйонів гривень.

"Торік облігації купили багато громад області. Теж хочемо скористатися цією можливістю та отримати додатковий фінансовий ресурс до бюджету області. Також так зможемо допомогти державі фінансувати збройні сили й отримати від цього якийсь відсоток за те, що держава скористається нашими грошами. Бюджет області від цього не постраждає", – розповідає Дякова.

За словами Дякової, Мінфін викупить облігації в обласного бюджету, а обслуговуватиме їх один з банків, який виграє конкурс. Попередньо планують купити облігації не більше, ніж на шість місяців та до 13%.

Довідка: Військові облігації – це облігації внутрішнього займу та цінні папери, які випускає держава. Так вона позичає гроші в громадян. Їх витрачають на підтримку армії та економіки. За ці гроші купують зброю, набої, техніку, медикаменти. Повертати ці запозичення держава буде з відсотками.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації