У Великій Британії виявлено бактерію, яка не лікується антибіотиками. Світ у небезпеці

Експерти попереджають про появу у британських лікарнях супербактерії, яка не піддається навіть найсильнішим антибіотикам. Бактерія, яка синтезує високотоксичний фермент NDM-1, прибула в країну разом з пацієнтами, що проходили курс косметичної хірургії в Індії та Пакистані. Хоч у Британії було зареєстровано поки що тільки близько 50 випадків, експерти побоюються, що інфекція може поширитися по всьому світі, передає Бі-Бі-Сі.

Фермент NDM-1 може синтезуватися багатьма бактеріями, зокрема E.coli, і погано піддaєтся навіть сильним антибіотикам з групи карбапенеми.

Ці антибіотики зазвичай використовуються як останній засіб у боротьбі з високорезистентними бактеріальними інфекціями.

Найбільше фахівців непокоїть ймовірність того, що фермент NDM-1 почнуть виробляти штами бактерій, які й без того сильно протистоять антибіотикам.

Це може призвести до швидкого поширення інфекцій, які практично не подаються лікуванню.Дослідникам у Великій Британії вже відома щонайменше одна така інфекція, яку викликає NDM-1 і яка не лікується жодним з відомих видів антибіотиків.

Схожі інфекції були виявлені і в Канаді, США, Австралії і Голландії, тож NDM-1 стає глобальною проблемою. За словами медиків, зараз головне завдання полягає у швидкому виявленні та ізоляції хворих цією формою інфекції. Поки що переважна більшість пацієнтів з бактеріальним зараженням NDM-1 піддається лікуванню комбінованими антибіотиками.

У свою чергу, лікарям рекомендують ретельно дотримуватися звичайних заходів гігієни, включаючи прибирання лікарень за допомогою дезінфікуючих засобів, стерилізацію інструментів і обладнання та елементарне миття рук.

"У самій Великій Британії було зафіксовано кілька спалахів, проте більшість випадків пов'язана з пацієнтами, що побували на індійському субконтиненті або проходили там лікування, - пояснює один з дослідників британського Агентства із захисту здоров'я доктор Девід Лівермор. - Саме там з'явився тип бактерій з підвищеною опірністю до антибіотиків, і тепер існує небезпека, що цей фермент стануть виробляти бактерії, які легко передаються від людини до людини". А це, за словами Лівермора, може серйозно загрожувати здоров'ю людей у всьому світі, оскільки ефективних антибіотиків від NDM-1 поки що немає.

Міністерство охорони здоров'я у зв'язку з цим уже оголосило тривогу, що трапляється досить часто. Власне кажучи, тривога була оголошена ще у 2009 році, коли в країні було виявлено декілька спалахів, викликаних бактеріями з підвищеною опірністю до антибіотиків.

Тоді Агентство із захисту здоров'я повідомило про кілька летальних результатів. Причому 17 із 34 пацієнтів, історія хвороби яких була ретельно вивчена, незадовго до цього побували в Індії або Пакистані, де проходили лікування в місцевих клініках, зокрема й косметологічних. У деяких випадках симптоми були виражені слабо, в інших - надзвичайно сильно, аж до зараження крові.

"Лікарням слід тримати інфекцію під контролем і не допускати її поширення, - заявив у зв'язку з цим представник міністерства охорони здоров'я. - Для цього необхідно уточнювати, чи не проходив пацієнт лікування за кордоном і відправляти аналізи на експертизу до Агентства із захисту здоров'я. Поки що кількість захворювань невелика, й Агентство далі відстежує ситуацію і просуває розробку нових антибіотиків спільно з нашими європейськими колегами".

Зазначимо, що американські спецслужби серйозно стурбовані домашніми експериментами генетиків-любителів. Випускаючи на волю "внутрішнього Франкенштейна", пересічні американці розводять у себе вдома небачені бактерії і віруси.

Ще рік тому, до речі, ізраїльські вчені виявили колективний розум у бактерій. Бактерії знають, як зібрати інформацію з навколишнього середовища і спілкуються одна з одною. Мікробіологи сподіваються, що зможуть "умовити" бактерії не воювати з людиною і спробують воювати з бактеріями їхньою ж зброєю.
 
 
Фото: ecoliblog.com

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації