Китайці створили ядерну батарейку розміром з монету, заряду якої вистачить на пів століття

Можете викидати свої зарядки від смартфонів, планшетів, ноутбуків, ліхтариків та іншої дрібної техніки, адже китайський стартап розробив крихітну ядерну батарейку, яка може виробляти електроенергію протягом 50 років без необхідності зарядки. Ну, добре, поки зарядки не викидайте, але в перспективі ця технологія зможе живити ваші ґаджети, хоча до цього моменту ще багато роботи.

Пекінська компанія Betavolt представила мініатюрну атомну батарею 8 січня, похвалившись у пресрелізі, що ця технологія "набагато випереджає європейські та американські науково-дослідні установи та підприємства", про це пише МЕТА з посиланням на видання iflscience.com.

Акумулятор під назвою BV100 виробляє електроенергію, використовуючи енергію, випромінювану розпадом радіоактивного ізотопу нікелю (нікель-63). Між шарами нікелю-63 розміщено листи монокристалічного алмазного напівпровідника товщиною всього 10 мікронів.

Батарея може зберігати 3300 мегават-годин і, як повідомляється, має щільність енергії, яка більш ніж у 10 разів перевищує щільність звичайних літієвих батарей. За словами Betavolt, акумулятор зможе підтримувати свою потужність до 50 років без необхідності зарядки чи обслуговування.

Батарея розміром 15х15 міліметрів має потужність 100 мікроватів і напругу 3 вольти. Майте на увазі, що ця ємність досить мізерна і ще не настільки потужна, щоб живити електронний пристрій, як-от смартфон. З усім тим, Betavolt зазначає, що кілька таких акумуляторів потенційно можуть використовуватися послідовно або паралельно для живлення більш вимогливих пристроїв.

Зберігати капсулу радіоактивного розпаду в кишені може здатися ризикованою справою, але компанія наполягає, що батарея абсолютно безпечна. Щобільше, розробники вважають, що ця штука настільки безпечна, що згодом її можна буде використовувати для живлення медичних пристроїв, таких як кардіостимулятори (цікаво, чи можна в такому випадку називати серце ядерним двигуном?).

Компанія заявляє, що немає зовнішнього випромінювання, додаючи, що батарея не загориться і не вибухне від зовнішніх пошкоджень.

Сьогодні термоядерні батареї використовуються тільки в аерокосмічній техніці. Наприклад, зонди "Вояджер" були оснащені ядерною батареєю, розробленою під час холодної війни. Пара космічних кораблів "Вояджер", запущена в 1977 році, все ще курсує околицями нашої Сонячної системи.

У Betavolt кажуть, що батарея зараз перебуває на пілотній стадії і незабаром буде запущена в масове виробництво. Заглядаючи вперед, компанія планує створити більш потужні батареї (1 Вт у 2025 році) та хоче вивчити використання різних радіоактивних ізотопів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації