Скандал: спецслужби росії стежать за владою Молдови. Кишинів викликав у МЗС "на килим" російського посла

Посла Росії в Кишиневі Олега Васнецова викликали в МЗС Молдови після публікації розслідування про стеження спецслужб рф за владою країни за допомогою антен на будівлі посольства.

Як повідомляє молдовське видання NewsMaker, у відомстві назвали неприйнятним шпигунство та іноземне втручання у внутрішні справи Молдови.

Там зазначили, що аналізують характер і масштаби шпигунських дій, «зокрема діяльність осіб, згаданих у розслідуванні», пише NV.

«Вважаємо абсолютно неприйнятними будь-яке шпигунство та іноземне втручання у внутрішні справи Молдови, що становлять прямий виклик і загрозу суверенітету та національній безпеці нашої держави», — додали в МЗС Молдови.

Посла росії просять роз’яснити ситуацію. Залежно від подальшого розвитку подій, влада Молдови розгляне кілька варіантів реагування.

Раніше журналісти Jurnal TV і The Insider повідомили, що на даху російського посольства в Молдові зростає кількість тарілок і пристроїв для стеження. Особливо часто рух на даху відбувається перед виборами президента, парламенту або візитами в Молдову іноземних делегацій.

Стеження помітили напередодні Євросаміту, що відбувся 1 червня, а також у травні після хакерської атаки на урядові мережі Молдови, коли тисячі секретних документів потрапили до рук зловмисників.

Журналістам вдалося ідентифікувати людей на даху посольства: ними виявилися засекречені офіцери зв’язку з Головного розвідувального управління Генштабу РФ і Служби зовнішньої розвідки.

Повідомляється, що вони були тісно пов’язані з хакерськими угрупованнями, які зламували пошту Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Гілларі Клінтон.

14 травня на даху житлового корпусу російського посольства в Кишиневі був помічений співробітник ГРУ Павло Якунін.

Молдова продовжує засуджувати Росію за здійснення повномасштабного вторгнення в Україну та її воєнні злочини. Кишинів заявив, що РФ не полишила спроб повернути свій вплив на Молдову і намагається дестабілізувати політичну та економічну ситуацію в країні.

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що поточні плани Росії щодо повалення влади провалилися, проте будуть нові спроби здійснити цей задум.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації