Через КПП "Красноїльськ" на кордоні з Румунією готуються запустити транспорт з вантажем, щоб розвантажити ділянку «Порубне – Сірет»

Через КПП "Красноїльськ" на кордоні з Румунією готуються запустити транспорт з вантажем, щоб розвантажити ділянку «Порубне – Сірет» та збільшити товарообіг у цьому напрямку.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

Зокрема, він повідомив, що у Києві відбулося спільне засідання українського та румунського урядів, під час якого зроблені важливі кроки для поглиблення співпраці між двома країнами.

Підписано Меморандум про посилення співробітництва у забезпеченні надійного транзиту українських товарів. Цим документом уряди затвердили Стратегію розвитку пунктів пропуску між Україною та Румунією, яка, за словами Бойка, відображає пріоритетні проєкти з будівництва автомобільних пунктів пропуску та під'їзних шляхів до них.

Торік у Чернівецькій області на кордоні з Румунією відкрили автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову де сус», а у лютому 2023 – пункт пропуску «Дяківці – Раковець». Зараз працюють над тим, аби запустити через Красноїльськ, окрім порожнього, транспорт з вантажем. Це дозволить розвантажити «Порубне – Сірет» та збільшити товарообіг у цьому напрямку, додав голова обласної ради.

ДОВІДКА:

КПП "Красноїльськ" було відкрито 10 листопада 2022 року. Наразі, через кордон пропускають пішоходів, легкові автомобілі та вантажівки без багажів.

Пропускний пункт "Красноїльськ" слід розширити, вважає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Про це він заявив під час відкриття КПП "Красноїльськ" на кордоні з Румунією, повідомляла з місця події кореспондентка БукІнфо.

Фото: Чернівецька ОВА

- Через КПП "Красноїльськ" мають їздити також великі вантажівки, - завуважив Денис Шмигаль. - Тут буде сканер, спеціальна зона відстою автомобілів. Переконаний, що це завдання з точки зору фізичної інфраструктури зреалізуємо вже наступного року.
"Прем’єр-міністр Румунії був надзвичайно вражений цим пунктом пропуску, - додав Шмигаль. - Він сказав, що дуже красива місцевість. Запропонував зробити більше проїздів, термінал".

За його словами, основну частину коштів на розширення пропускного пункту виділять із європейських фондів.

- Ми працюватимемо з єврокомісією, - зазначив прем’єр. - Є проект зі спільного фінансування розбудови кордонів до 2027 року. Румунська сторона обіцяє фінансувати. Єврокомісія також готова надавати певні фінансові засоби. Ми внесли КПП до переліку завдань, які можуть фінансуватись з резервного фонду держави. Звичайно, ключові кошти направляємо на оборону. Але ми також розуміємо, що без КПП ні наш експорт, ні наповнення бюджету, ні завезення відповідної війської гуманітарної допомоги неможливий.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації