За столом з Бандерою і поряд із Джонсоном: У Чернівцях відкрили унікальну виставку воскових фігур відомих історичних діячів
Потиснути руку Борису Джонсону, посидіти за одним столом зі Степаном Бандерою та сфотографуватися з княгинею Ольгою. У кіноконцертній залі “Чернівці” відкрили виставку з реалістичними фігурами відомих діячів різних історичних періодів. Це частина експозиції музею "Становлення української нації".
Виставку встигли побачити вже за кордоном, нині її привезли до Чернівців.
Як виникла ідея створення фігур, яких ще історичних постатей можна побачити та доки триватиме виставка у нашому місті - далі у сюжеті телеканалу С4:
У Чернівцях 5 жовтня відкрили виставку з реалістичними фігурами видатних українців. Вона охоплює різні періоди історії. Мета виставки — познайомити відвідувачів з важливими постатями та подіями становлення України.
Про це Суспільному розповів автор проєкту "Україна. Становлення державності" Валерій Галан, який сам родом з Чернівців.
Виставка показує становлення української держави через постаті, які впливали на неї у різні часи. Це частина експозиції музею "Становлення української нації". На ній можна подивитись на реалістичні фігури 11 історичних персонажів.
Також там можна дізнатись про різні періоди української історії завдяки текстам, стендам, штрих-кодам, окулярам віртуальної реальності і відео в YouTube. Галерею вже показували в Італії, Польщі та Ватикані.
"У нас є стенди, які розповідають про кожну з восьми держав, які засновував наш народ. Тут ми показуємо розвиток цих восьми держав через історичні події і постаті, які впливали тоді на розвиток держави. На стендах є короткий текст, є малюнки, атрибути державності, мапи", — розповідає Галан.
За його словами, під кожну експозицію та історичний період обирали ключову особу. Представлені такі постаті як княгиня Ольга, Мазепа, Сагайдачний, Грушевський, Бандера та інші.
Галерею привезли у Чернівці за фінансування Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука. Основна мета — зацікавити людей глибше вивчати свою історію, розповідає директорка центру Миколайчука, Тетяна Д’яченко.
Це частина експозиції музею "Становлення української нації" в Києві. В київському музеї показують історію від Трипілля до сучасності. Там є 110 реалістичних фігур, діаграми з проекторами, звуки і запахи, щоб детальніше зануритись в історію України.
У Чернівцях виставка триватиме до 1 грудня у кіноконцертній залі "Чернівці". Відвідати її можна щодня, окрім понеділка та вівторка, з 11:00 до 19:00. Вхід на виставку платний. Для дітей до пʼяти років і військових — безкоштовний.
-
25 жовтня у Чернівцях відбудеться презентація двокнижжя професора Миколи Тимошика «Змосковлення Буковини» 1940-1990 роки
-
77 років тому відбулося наймасовіше вивезення українців до Сибіру та Казахстану – депортаційна кампанія сталінізму під назвою операція «Запад»
-
У Швеції виявили величезне поховання вікінгів і уламки 50-метрового корабля. Показали знайдені прикраси
-
Валерій Галан привіз до Чернівців неймовірну музейну експозицію про становлення української нації. Де її можна побачити?
-
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї покажуть, що знайшли в Лужанах на місці церкви Вознесіння Господнього
-
Таке не забувається: масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль»