Родинні історії репресованих українців і колядки ОУН-УПА: У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся мистецький захід «Різдво нескорених»
Родинні історії репресованих українців і колядки сміливих вояків повстанської армії. У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся мистецький захід «Різдво нескорених».
Подію ініціювала громадська організація «Міське товариство політв’язнів та репресованих» за участі Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, який презентував у Чернівцях унікальну виставку предметів із своїх фондів.
Представила її виконувачка обовʼязків директора установи на Прикарпатті Оксана Романів. Глядачі також могли побачити світлини з особистих архівів членів Чернівецького обласного та міського товариств політв’язнів та репресованих, повідомляє пресслужба обласної ради.
Серед гостей заходу були священнослужителі та військові капелани, представники обласної влади, молодь. Завідувач музею Буковинської криївки Микола Штефуряк і завідувач Глибоцького центру туризму та краєзнавства Анатолій Дудка розповіли, як колядували вояки УПА під час визвольної боротьби.
Повстанські колядки та віншування прозвучали у виконанні вокального гурту «ЯМаріуполь» з народного дому «Княгиня» (Івано-Франківськ), учасників народного ансамблю народної пісні «Червона калина» будинку культури села Лужани, хору «Просвіта» (Заставна), хору військових капеланів, вокального ансамблю «Намисто» викладачів вокалу Чернівецької музичної школи № 2.
Окрім того, під час заходу колишня репресована Ольга Анич поділилася своєю родинною історією.
Виставка з Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери експонуватиметься у Чернівцях до 12 січня 2025 року.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами:
Приймальня (понеділок – п'ятниця): тел. 0372 524489
Каса музею (крім середи): тел. 0372 525062; моб. 0505180940
-
Радянсько-польська війна: Як більшовикам не вдалося захопити Європу, і як втратила незалежність Україна
-
Українські науковці показали найвідомішу трипільську жіночу фігурку (кін. IV – початок ІІІ тисячоліття до н.е.), знайдену в Оселівці на Буковині
-
«Мій націоналізм починався з Вижниці»: естонець українського походження Анатолій Лютюк створив у центрі Таллінна знаковий на цілу Балтію осередок наших земляків
-
Сенсаційна знахідка! Археологи розкопали у Помпеях унікальну кімнату з артефактами - Daily Mail
-
Як український священик отець Кипріян замерз з дітьми, виконуючи свій обов’язок милосердя
-
Третя російська окупація Чернівців: окупанти хотіли «водки» і «дєнєг». Перед тим скинули на місто 23 авіабомби