Причина смерті – українець: у Чернівцях відкрили документально-публіцистичну виставку «Нас вбивали, бо ми українці»

Причина смерті – українець. Документи радянського періоду з таким змістом знаходять в архівах дослідники, що є свідченням геноциду, вчиненого комуністичним режимом на українських землях. Сьогодні, 10 листопада, в Чернівецькій обласній раді до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років відкрили документально-публіцистичну виставку «Нас вбивали, бо ми українці», повідомляє Чернівецька обласна рада.

В основі експозиції архівні матеріали, спогади людей, які пережили Голодомор, праці провідних дослідників і правників. Виставка нараховує 15 стендів, які описують страшні події тих років.

Участь у відкритті взяли капелан Чернівецького прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича, отець Іоанн Чокалюк, історик і дослідник Тадей Яценюк, представники обласної та міської рад, обласної військової адміністрації.

«Сьогодні наші воїни дають рішучу відсіч російським окупантам і в цей же час ми готуємося до вшанування пам’яті жертв геноциду, Голодомору 1932-1933 років. Українці різних поколінь вже багато років просять цивілізований світ визнати Голодомор геноцидом української нації, визнати злочини комуністичного режиму і Радянського Союзу. Бо неоцінене зло СРСР дало свій паросток. росія, як правонаступниця Радянського Союзу, замість того, щоб покаятися і вибачитися, сплатити контрибуції і заявити на весь світ, що більше такого не буде, у 2014 році вторглася в Україну. А на тимчасово окупованих територіях продовжує чинити геноцид. Адже ті, хто говорить українською мовою, національно свідомий, має українські книжки і не визнає російської окупації, піддаються переслідуванням.

Московити знову нав’язують нам сталінізм. Тому ця виставка є нагадуванням про причинно-наслідковий зв’язок, що боротьба триває набагато довше, ніж з 2014 року. Боротьба українців триває століттям. А Голодомор – це найжорстокіший злочин, який могли створити московити по відношенню до України», – зазначив під час заходу заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк.

Експозицію відкрили за сприяння Чернівецької обласної ради та Національного музею Голодомору-геноциду України. Виставку також презентують у Дністровському і Вижницькому районах та обласному краєзнавчому музеї.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації