Колишній президент Монголії потролив інтерв’ю путіна скандальному журналісту Карлсону: оприлюднив мапу XIII століття, де майже вся сучасна росія входила до складу Монгольської імперії

Колишній президент Монголії Цахіагійн Елбегдорж таки реально відреагував на інтерв’ю скандального журналіста Такера Карлсона з кремлівським диктатором Володимиром путіним. Він нагадав йому історію та епічно потролив російського президента картами.

Про це він написав в своєму акаунті в соцмережі Х, раніше відомій як Twitter. Так, президент Монголії оприлюднив мапу XIII століття, де більша частина сучасної Росії входила до складу Монгольської імперії.

"Після розмови Путіна. Я знайшов історичну карту Монголії. Не хвилюйся, ми - мирна і вільна нація", – написав Цахіагійн Елбегдорж із сарказмом, пише Oboz.ua

Цахіагійн Елбегдорж закінчив Львівський військово-політичний інститут за спеціальністю "військова журналістика".

З початком агресії Росії проти України він виступив у підтримку України. А у вересні 2022 року виступив з закликом до росіян уникати мобілізації та участі у злочинній війні, а для бурятів, калмиків та тувінців — емігрувати у Монголію.

Нагадаємо, російський диктатор путін звинуватило у нападі нацистської Німеччини на Польщу 1939 року самих поляків. За версією військового злочинця, Польща "змусила" Адольфа Гітлера на себе напасти, оскільки "загралася" і виявилася "надто незговірливою".
Інтерв'ю було опубліковано 8 лютого. Російський диктатор повторив безліч вже відомих тез пропаганди, наприклад, про те, що "Україна як держава ніколи не існувала".

Цього разу путін придумав, що Україну нібито вигадали Йосип Джугашвілі (Сталін) та поляки, підхопивши ідею "Австрійського генерального штабу".


Монгольська імперія

Монгольська держава зародилася на самому початку ХІІІ століття на просторах сучасних Північно-Східного, Східного Сибіру та Монголії. Хан Єсугей розпочав об’єднання монгольських племен і формування потужної армії, проте був отруєний до завершення своїх планів. Цю справу продовжив його син – Темуджин (Темучжин, Темучин), який на курултаї 1206 року отримав звання «Чингісхан»(«великий хан», «хан над ханами»), під яким і увійшов в історію.

Саме від 1206 року починається відлік історії Монгольської імперії, яка за часів найбільшої могутності займала територію від Тихого океану до Чорного моря. Вважається, що ця імперія – найбільша за історію людства, із площею більше 20 млн. км. (у дослідників ця цифра суттєво різниться від 20 млн. км. до майже 40 млн. км, проте у даному випадку точна цифра не важлива) та населенням більше 100 млн. чол. До своєї смерті у 1227 році Чингісхан встиг дійти лише до Каспійського моря, проте його нащадки продовжили справу об’єднання величезних територій під своєю владою.

Правити імперією могли лише нащадки одного із чотирьох синів Чингісхана від першої дружини, так була започаткована династія Чингизідів. Перед смертю Темуджин поділив державу між вищезазначеними чотирма синами, кожна частина називалася «улус».

Спочатку улуси були складовими однієї держави, проте великі території та окрема політика володаря кожного улуса робили ці частини де-факто незалежними державами. В принципі, Монгольську імперію згубили ті недоліки, які мала Русь перед монгольською навалою і які заважали Русі достойно захищатися:

Ядром Монгольської імперії були татари, монголи, монголо-татари та буряти

Засновниками Монгольськуої імперії вважаються хани Єсугей, Темуджин, Батий та Тохтамиш.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації