Біля Кам'янця-Подільського знайшли трипільське поселення, якому 6 тисяч років

На Хмельниччині поблизу села Голоскова Кам'янець-Подільського району учасники археологічної експедиції натрапили на трипільське поселення, датоване 5-м тисячоліттям до нашої ери. Розкопки проводили на пагорбі – на тому самому місці, де понад 70 років тому, у 1947-му році, місцевий краєзнавець Микола Бурковський знайшов залишки трипільського поселення, але відтоді жодних досліджень тут не проводили.

Про це повідомило suspilne.media та опублікувало відповідне відео на YouТube-каналі. Зазначається, що до археологічної експедиції, крім науковців, входять студенти й магістранти-історики, які допомагають археологам під час канікул на громадських засадах.

Археологи шукали артефакти у трьох траншеях, зроблених у полі, яке просто всіяне уламками теракотової кераміки. Тут зараз розташовані сільськогосподарські угіддя, і під тиском техніки глиняні вироби не могли залишитися цілими.

Поле всіяне уламками теракотової кераміки
Археологи шукали артефакти у трьох траншеях

У третій траншеї дослідники натрапили на кам'яну кладку, розташовану на глибині 1,5 метра. За словами науковців, знайдені червоні цеглини – це залишки перекриття поміж першим та другим поверхом будівлі, яка була характерною для трипільців. Наші предки будували наземні глинобитні двоповерхові хати з дерев'яними каркасами.

Знайдене перекриття з червоної цегли

Трипільці були землеробами, вони вирощували ячмінь і пшеницю, тримали велику рогату худобу, займались полюванням та риболовлею. Однак попри це, трипільці на довго не затримувалися на одному місці. Вони часто переселялися з місця на місце – приблизно раз на 50-80 років. При цьому вони спалювали своє поселення.

Археологи кажуть, що знайдене трипільське поселення займало площу приблизно в 10 гектарів.

Дослідники натрапили на кам'яну кладку

Вік поселення визначають за знайденими кістками, а за знайденими уламками кераміки визначають приблизну кількість людей, які жили в цьому селищі. Попередньо знайдені рештки кераміки датують у межах останньої третини п’ятого – початку четвертого тисячоліття до нової ери.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації