У Чернівцях 6 липня презентували книжку Іллі Стринадка «Вижницька православна громада»
ДО ВИТОКІВ /
Багатогранна діяльність автора вражає, оскільки Ілля Тодорович – професійний будівельник, який з перших років незалежності України був біля витоків «Просвіти» на Вижничині та Буковині, підтримував розвиток національно-демократичних сил. Незважаючи на завантаженість, зараз продовжує громадсько-політичну діяльність, впевнено розвиває ВО «Свобода» на Вижниччині, є головою фракції ВО «Свобода» у Вижницькій ОТГ.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала Марія Мандрик.
Як авторка передмови до книжки та модератор цієї презентації-дискусії, зауважила, що звернення автора до цієї проблематики є надто актуальним, оскільки, на моє переконання, саме церковна громада в усі складні періоди нашого минулого була осередком, завдяки українці змогли зберегти власну ідентичність, мову, культуру, традиції. Саме церква нерозривно пов’язана з усіма етапами формування української державності.
На презентації були присутніми духовенство православної Церкви Київського патріархату на чолі з Митрополитом Буковинським та Чернівецьким Данилом, а також представники обласної виконавчої та представницької влади, зокрема заступник голови обласної ради «свободівець» Віталій Мельничук, наукова та творча інтелігенція, громадсько-політичні діячі та журналісти.
Справжньою родзинкою презентації стала розповідь учасника дискусії Богдана Леко – відомого науковця, сина священика, митрофорного протоієрея з Банилова Вижницького району Аркадія Лека. Він переповів дуже складну долю батька, який зазнав переслідувань у румунські часи та в роки Другої світової війни. Богдан Аркадійович розповів про ті часи, коли родини священиків рахувалися ворогами народу, а діти священників дуже непросто пробивали собі життєвий шлях. Але саме ця якість і дала можливість вперто нести знамено православної віри у своєму серці та все своє життя продовжувати боротьбу за Україну.
Загалом вражає обсяг та грунтовність опрацьованого історичного, архівного та отриманого на місцях інформаційного матеріалу, який автор самостійно зумів знайти, опрацювати, систематизувати, відредагувати та видати. Книга дає можливість грунтовно ознайомитися з історією рідного краю. Широкоформатне глибоке історичне дослідження життя та діяльності православних парафіяльних громад Вижничини починається від княжої доби та до теперішніх днів та вражає чіткістю фактів та вичерпністю аргументів.
Всі учасники презентації-дискусії розуміли, що є присутніми на величній події, адже саме такі книги є фундаментом, на якому будується непохитна твердиня української нації. Краєзнавець, громадсько-політичний діяч, невтомний будівельник Ілля Стринадко зупинятися не збирається, попереду ще багато амбітних планів, у тому числі й стосовно подальших досліджень.






-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"