Наш земляк, видатний полководець Петро Болбочан - захисних української Державності (ФОТО)
НАШІ ГЕРОЇ /
3 жовтня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась лекція, присвячена 136-ї річниці від дня народження видатного буковинського полководця, полковника армії УНР Петра Болбочана, - повідомляє Національний Корпус Чернівці.
Розпочав лекцію керівник проекту "Пам'ять Нації Буковина"- Володимир Яловко, який розповів про життєвий шлях Петра Болбочана, про його роль у процесі формування української армії, військові операції та боротьбу за Українську державу. Крім того, лектор розповів слухачам про похід Болбочана на Крим, його конфлікти з керівництвом УНР, зраду зі сторони Української Народної Республіки та трагічну смерть.
Другою частиною лекції став виступ соціолога з Інституту Національного Розвитку - Данила Коваля, який на прикладі історичних подій 1917-1918 р. розповів про важливість правильного розуміння природи війни державною елітою для виграшу у гібридній війні, та про негативні наслідки довготермінового використання антивійськової агітації в політичній боротьбі у воюючій країні.
.jpg)
Довідка (Wikipedia)/ Болбоча́н Петро́ Фе́дорович (5 жовтня 1883, с. Ярівка, нині Хотинський район, Чернівецька область) — український військовий діяч, полковник Армії УНР, очільник Кримської операції проти більшовиків з метою встановлення на території півострову української влади та взяття під контроль Чорноморського флоту.
Більше новин по темі:
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці
-
Артемізія Галицька-«Мотря». Історія про те, як НКВДистам вдалося отримати від «Мотрі» інформацію про підпільну мережу ОУН на Буковині
-
Засновник Музею становлення української нації Валерій Галан: "Чи не здається вам, що це вже було?"
-
Половина людства походить від давньої культури з території України - The Wall Street Journal