Археологи виявили стародавнє місто на річці Тигр, побудоване до нашої ери

Стародавнє місто, що належить таємничому королівству, виникло з річки.

Руїни виникли на водах річки Тигр під час сильної посухи. Рівень води у водосховищі Мосульської греблі значно знизився, і тоді з'явилося поселення. Про це пише Lenta.ua з посиланням на Arkeo News.

Велике місто з палацом і декількома великими будинками могло бути стародавнім Закіку, яке було важливим місцем в імперії Міттані (бл. 1550–1350 до н.е.).

Стародавнє місто, що належить до епохи імперії Міттані понад 3400 років тому, знову з'явилося в річці Тигр у провінції Дохок Курдистану, підтвердив місцевий чиновник.

Виступаючи перед журналістами у понеділок, Бекас Бріфкані, голова Археологічного управління Духока, повідомив журналістам, що відродження міста сталося через посуху, яка значно вплинула на рівень води у річці Тигр.

Фото: Arkeo News

«Після того, як рівень води продовжував знижуватися, на поверхню спливли залишки міста, у тому числі масивне поселення з великою кількістю будівель та старожитностей», — розповів Бріфкані, зазначивши, що на цей час вони знайшли близько 200 глиняних табличок з клинописними текстами.

На перших етапах фінансування роботи було отримано у найкоротші терміни від Фонду Фріца Тіссен через Фрайбурзький університет. Відповідно до звіту idw, німецько-курдська археологічна група перебувала у величезному дефіциті часу, оскільки було неясно, коли вода у водосховищі знову підніметься.

У команди не було багато часу, тому що рівень води у Тигрі продовжував зростати. Тим не менш, дослідники змогли скласти карту міста за дуже короткий проміжок часу. Крім палацу, який вже було зафіксовано під час короткої кампанії 2018 року, було виявлено гігантську фортецю зі стінами та вежами, монументальну багатоповерхову складську будівлю та промисловий комплекс.

Фото: Arkeo News

Особливий інтерес представляє виявлення п'яти керамічних судин, що містять архів із понад 100 клинописних табличок. Вони відносяться до середньоассірійського періоду. Деякі глиняні таблички, які можуть бути літерами, досі перебувають у своїх глиняних конвертах. Дослідники сподіваються, що це відкриття надасть важливу інформацію про кінець міста періоду Міттані та початок ассірійського правління в регіоні.

"Це майже диво, що клинописні таблички, зроблені з необпаленої глини, витримали стільки десятиліть під водою", - сказав професор доктор Петер Пфальцнер із Тюбінгенського університету.

Інший археолог Івана Пульіз із Тюбінгенського університету, що висвітлює важливість відкриття, сказала, що імперія Міттані є однією з найменш вивчених імперій Стародавнього Близького Сходу. Інформації про існування саме цієї імперії так мало, що історики навіть не знають столиці Імперії Міттані.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації