«Поїхав з Москви, аби не підставляти Зеленського». Журналісти поспілкувалися з двійником президента України

Умід Ісабаєв утік з Росії через спроби використати його в інформаційній війні проти лідера України

У 2019 році Інтернет облетіла фотографія, на якій «президент Володимир Зеленський їде в метро». Однак незабаром з’ясувалося: на фото не новообраний український лідер, а громадянин Узбекистану Умід Ісабаєв, який насправді дуже схожий на Володимира Зеленського, йдеться в ексклюзивному інтерв'ю «Главкому».

З цього моменту життя Ісабаєва, який жив у Москві, докорінно змінилося. Його почали запрошували на російські телеканали і навіть запропонували зіграти Зеленського у кіно. Знімальна група навіть встигла вирушити до Ялти, окупованої росіянами, але несподівано двійник Зеленського відмовився від зйомок, після чого і взагалі у 2021 році переїхав до України. Загітувала до цього кроку і облаштуватися у Києві йому нібито допомогла компанія «Квартал 95».

Також допоміг, як каже сам Умід, «один із народних депутатів чи українських чиновників», але двійник Зеленського зберігає ім'я цього благодійника у таємниці. І взагалі не охоче розповідає про деталі своєї евакуації з Росії, яку вочевидь організувало оточення українського президента.

Фото двійника Зеленського у московському метро зробила Уміда Ісабоєва популярним
Фото двійника Зеленського у московському метро зробила Уміда Ісабоєва популярним. Фото: facebook.com/k.dimitriy

З початком повної масштабної російської агресії Ісабаєв переїхав до Німеччини через Польщу, бо вважав, що йому загрожує небезпека в Україні. Примітно, що з виїздом з України допоміг йому ще один двійник. Мова про дуже схожого на північнокорейського дикатора Кім Чен Ина, австралійського музичного продюсера та коміка зі сценічним іменем Говард Ікс (справжнє ім'я Лі Говард Хо Вун).

У розмові з «Главкомом» Говард Ікс розповів, що після початку повномасштабної війни Уміда Ісабаєва намагався завербувати якийсь російський продюсер для участі в російських пропагандистських проєктах. Говард Ікс також сказав, що зараз Ісабаєв намагається отримати дозвіл на проживання в Німеччині, але німецька сторона відмовляє йому.

«Вони (німецька влада) не вважають, що його життю загрожує небезпека, хоча ми маємо докази того, що російський режим намагається заохотити його брати участь у російській пропаганді. Нині з допомогою адвоката ми домагаємося, аби дозволити Уміду залишитися (у Німеччині). Зрештою, навіть росіяни, які не хочуть служити в армії, залишаються в Німеччині, це дуже несправедливо», – робить висновок Говард Ікс. За його словами, головна проблема полягає в тому, що Умід не має документа, що підтверджує його роботу в Україні. Якби документ був, то після початку війни Умід зміг би автоматично отримати дозвіл на проживання в ЄС.

В ексклюзивному інтерв'ю «Главкому», двійник Володимира Зеленського Умід Ісабаєв розповів про свої пригоди, а також пояснив, чому він спершу покинув Москву, а потім поїхав із Києва також, чому йому небезпечно повертатися до Узбекистану, які плани на нього мав «Квартал 95» і який бізнес узбек, схожий на президента Зеленського, збирався запустити в Україні.

«Про Зеленського вперше дізнався 2010 року»

Ваше життя змінилося в жовтні 2019 року, коли фотографія з вами в московському метро облетіла інтернет. А раніше люди говорили вам, що ви схожі на Зеленського?

Раніше мої хороші друзі з Києва говорили про те, що я схожий на Володимира Зеленського. Він тоді був актором, грав у фільмах. Це був десь 2010-2011 рр.

Популярність, яка звалилася на голову, стала для вас несподіванкою?

Звичайно, це для мене стало несподіваним. Я не думав, що буде такий резонанс.

До переїзду в Київ ви жили в Росії, але в якийсь момент поїхали з Москви. Чому?

З Москви виїхати – це було моє рішення. Зробив це з поваги до Володимира Зеленського. Усю його історію знаю, в інтернеті бачив. Я його почав любити, як свого брата, тому поїхав із Росії. Поїхав тому, що мені запропонували зіграти його у фільмі, навіть контракт був, але я відмовив.

Що це був за фільм, про що сценарій?

Прочитав сценарій і відмовився. Він мені не сподобався. Про це згадувати, говорити не хочу. Це відбувалося у 2019-2020 роках.

«У «Квартал 95» сказали, щоби я не ганьбив вашу країну і вашого президента»

Зараз ви в Німеччині. Як ви потрапили в цю країну, чому приїхали саме сюди?

На початку повномасштабної війни я був у Києві. Почувався у небезпеці. Але бажання їхати з Києва в мене не було. З Росії написали, що мене шукають, щоб я повернувся в Москву. Але я не хотів. У цей момент Говард запропонував (виїхати з України). Мені стало небезпечно залишатися і в Києві, і до Узбекистану повертатися було небезпечно. У Росію взагалі було не можна. Говард вирішив мене відправити до Німеччини, щоб просити для мене посвідку на проживання. Мій адвокат і агент Говард (Говард Ікс – двійник Кім Чен Ина й агент Уміда Ісабаєва) хотіли до Німеччини. Не знаю, чому.

6. фото
Двійники російського, північнокорейського диктаторів і українського лідера в Берліні. Фото Главком

Повертатися в Узбекистан вам небезпечно? Чому?

Росія воює з Україною. Небезпечно через схожість, тому що всі знають, що я схожий на Зеленського. Мені говорили, що в Росії мене шукають і можуть туди вивезти і з Узбекистану також.

Раніше у ЗМІ була інформація, що вам допомагала виїжджати з Росії компанія «Квартал 95». Як це відбувалося?

Коли я був у Москві, мене різні студії кликали до себе, написали також із «Квартал 95». Спілкувалися з ними через Facebook. Вони сказали, щоби я не ганьбив вашу країну і вашого президента і не брав участі в їхніх шоу. Сказали, щоби я приїжджав в Україну. Мовляв, яка в тебе професія, ми допоможемо тобі знайти роботу. Це був кінець 2020 р.

«Кварталівці» пропонували вам творчу роботу?

Ні, сказали, що за твоєю професією (допоможемо), або ще якийсь бізнес. Якраз у нас з однією людиною був план бізнесу, що з України до Узбекистану возитимемо корів, а у зворотному напрямку – фрукти і сухофрукти. Хотіли відкрити торговий дім, але не встигли.

Тобто ви розуміли, що росіяни будуть використовувати вас на екранах у пропагандистських цілях? Чи все ж таки вам допомогли це «зрозуміти» люди з України?

Я не розумів спочатку, чи пропаганда це. Можу вам сказати, що я ледве-ледве школу закінчив. Потім була в мене робота автомаляром на автосервісі. Я не знав, що таке політика, що таке пропаганда... Так, вони (росіяни) хотіли знімати фільм у Ялті, Криму. Ми поїхали туди, але там я їм і відмовив... Скрізь (у ЗМІ) був галас, що я беру участь (у зйомках). Насправді було не так. А те, що було, напевно, теж пропаганда. Я ні в чому не брав участі, відмовився грати роль.

Двійники президентів Росії та України не приховують проукраїнських поглядів
Двійники президентів Росії та України не приховують проукраїнських поглядів. Фото надано Главкому Говардом Іксом

«Хочу зустрітися із Зеленським»

До речі, як ви потрапили до окупованого Криму? З території Росії?

Так, літаком в аеропорт Сімферополя прилетів.

Українці точно запитають: навіщо погодилися на зйомки в анексованому Криму? Не розуміли, що порушуєте українське законодавство?

Дуже важке запитання ви поставили зараз. Я не знав цього, кордон перетинаючи, чи порушую якісь закони.

Згадайте, коли ви вперше зрозуміли, що Росія вас використовує?

Якраз коли виїхав із Москви 2020 року почав розуміти. Живучи рік у Києві теж розумів це. А зараз я в Європі, спілкуючись із людьми, теж розумію, що коїться в Росії та Україні.

Коли ви таки приїхали до Києва, чим тут займалися тут до повномасштабної війни?

Основна причина переїзду, як я вже сказав, – небажання ганьбити Володимира Зеленського. Працював в автосервісі. Був у Києві в мене і бізнес-партнер з Узбекистану, разом із яким ми фірму відкрили.

Чи розглядаєте варіант повернення до Києва?

Та хоч зараз можу приїхати. Просто в Німеччині чекаємо на документи... Якби не почалася війна, великий бізнес хотіли почати (в Україні).

Чотири роки тому ви говорили, що мрієте стати гумористом. Ця мрія ще залишилася?

Якби мені якусь роль запропонували, що не порочить Володимира Зеленського, я б не відмовив. А так, у мене є своя професія, своя робота. Поки не можу працювати, чекаємо оформлення документів.

У вас в Узбекистані залишилися рідні, три сестри. Вони в безпеці?

Сестри в безпеці. Вони дорослі люди, заміжні, у них є свої сім'ї. Є батьківська хата, де живуть батько і мати. Мама тяжко хворіє. Скажу коротко: я в них один син – єдина надія й опора. Батько, коли я народився, назвав мене Умід тому, що це слово перекладається як «надія». Якщо мені доведеться залишитися в Німеччині, я б хотів їх до себе забрати.

Чи була у вас можливість познайомитися і поспілкуватися з Володимиром Зеленським?

Ні, не було. Але бажання є.

А якби вдалося зустрітися, що би ви йому сказали?

Є в мене для нього слова від душі. Колись із ним зустрінуся, то скажу йому.

Що би ви побажали українцям у цей дуже складний для нас час?

Насамперед, терпіння. Хочу сказати, що війна закінчиться, все буде мирно, все буде добре. Я люблю Україну, Київ, вашого президента.

Михайло ГЛУХОВСЬКИЙ, «Главком» (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації