На Буковині аграрії отримали понад 270 мільйонів гривень кредиту на посівну

У Чернівецькій області аграрії отримали понад 270 мільйонів гривень кредиту у рамках держпрограми щодо підтримки посівної кампанії в умовах військового вторгнення РФ в Україну.

Про це у коментарі Суспільному сказав начальник управління агропромислового розвитку ОВА Богдан Бойчук.

За його словами, кредитами скористались 116 агропідприємств області.

Загалом посівна фінансується за кредитні гроші, а також за гроші підприємців та компаній аграрного бізнесу.

Цьогоріч на Буковині засіяли понад 310 тисяч гектарів — це на дві тисячі гектарів більше, ніж торік. Найбільше посіяли кукурудзи, пшениці, сої, картоплі та овочів.

Що відомо

  • Банки видали кредити для аграріїв. Фінансування надають для проведення посівної кампанії, а також для підтримки та активізації підприємницької діяльності в рамках програми "Доступні кредити 5–7–9". Його отримують аграрії, що підпадають під визначення с/г товаровиробника.
  • 14 березня уряд запровадив пільги та спростив механізму для аграріїв. Зокрема податкові пільги для постачання палива в Україну, скасували акциз та знизили ставку ПДВ. Фермери зможуть сплатити податки після завершення воєнного стану.
  • 26 березня у Чернівецькій області розпочалась посівна. Попри брак палива та проблеми з логістикою, цієї весни в області засіяли понад 320 тисяч гектарів, це на 2,5 тисячі більше, аніж у 2021 році.
  • На час воєнного стану скасували процедури із сертифікації насіння, яке мають сіяти, дозволили експлуатацію сільськогосподарської техніки без реєстрації та створили платформу для допомоги у проведенні посівної.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації