Відчуваєте постійну втому? Спробуйте ці 5 вправ для покращення тонусу

Подумайте про ваш типовий день: чи бувають у вас моменти, коли ви зазвичай почуваєтеся особливо втомлено чи сонно? Якщо так, то не переживайте, ці коливання бадьорості й можливості є типовими для біологічного годинника та знайомі більшості людей. Серед них вам напевно буде знайомий, наприклад, напад, так званого, пообіднього коматозу.

Однак ці епізоди сонливості можуть створювати багато незручностей. Ви можете бути в процесі праці над великим проектом або ж просто не матимете можливості взяти пообідню паузу. Або ж вам просто не подобається бути "сонною мухою".

У будь якому випадку, для вирішення цієї проблеми пропонується багато варіантів рішень. Ось 5 найкращих із них.

Мінімальне кардіо

При згадці про кардіо всі чомусь одразу думають про швидкісний біг або їзду на велосипеді. Однак кардіо може бути й менш стресовим видом спорту.

Якщо у вас буде можливість, під час перерви спробуйте прогулятися, пробігтися, або навіть поплавати. Усі ці вправи не будуть виснажливими, але налаштують вас на роботу.

Точкова делікатна розтяжка

Варто знайти місце подалі від комп'ютера, що корисно з двох основних причин: по-перше, ви матимете більше місця для руху, а, по-друге, ви зможете відволіктися від усіх цих спокус, які пропонує інтернет, від електронних сповіщень, до онлайн-казино.

Отже, ви вибрали місце. Тепер можна розминатися. Ви колись задумувалися про те, чому ми потягуємося після пробудження? Це природній спосіб активації м'язів, які були цілу ніч у бездіяльності. Він допомагає покращити мікроциркуляцію й, таким чином, додає вам енергії.

Якщо ви не впевнені в тому, що саме робити, спробуйте просто сісти на підлогу та потягнутися пальчиками рук до стоп, або підтягнути коліна до грудей на 30 секунд. Найкращі вправи на розтяжку зазвичай досить прості й націлені на розблокування типових зон, як-от шия чи спина.

Суглобова розминка

Іноді втома виникає внаслідок засиджених суглобів. Це досить типово для людей, які мають сидячу роботу.

Найкращим способом позбутися цього є вправи на рухливість, так звана суглобова розминка. До неї входять обертання кистями, ліктями, руками, стегнами, колінами та стопами, що збільшить їх рухливість і підготує вас до складніших вправ, типу випадів.

Якщо в офісі у вас часу дійсно обмаль, або немає можливості усамітнитися, ви зможете розім'ятися навіть у своєму робочому кріслі. Просто провертайте круговими рухами свої суглоби, й ви посилите мікроциркуляцію, що пробудить вас до дії.

Легка йога

Якщо вам захочеться спробувати щось інше, не звичайну розтяжку, можете по обіді зайнятися легкою йогою.

"Собака мордою вниз" є, здається, найвідомішою асаною, однак у йозі існують тисячі інших альтернатив.

Чудовим прикладом буде поза дитини. Сядьте на коліна й руками потягніться вперед так, щоб ви практично лягли на землю. Тоді порухайте руками з боку в бік та відчуйте, як розтягуються ваш таз та суглоби.

На YouTube є багато чудових інфлюенсерів, як-от Едріен Мішлер та Сара Бет. Їх релаксуючі вправи допоможуть вам приготувати тіло до нового дня.

Планка

Ця пропозиція може видатися досить простою, але це зовсім не так. «Планка» відома тим, що в цій позиції у вас задіюються різні групи м’язів одночасно, особливо м’язи спини, що важливо для хорошої осанки.

Фанати фітнесу стверджують, що це диво-вправа, яка швидко запустить ваше тіло, особливо вранці. Вона також підійде тим, кому завжди бракує часу для повноцінного тренування, оскільки на неї достатньо виділяти 1-2 хвилини.

Щоб виробити звичку стояти у планці, просто спробуйте вистояти в ній максимально довго й зафіксуйте ваш час. Наступного дня спробуйте протриматися на п'ять секунд довше; потім ще плюс п'ять секунд і так далі. Дуже скоро ви виявите, як змінюється ваш осанка. До того ж, внаслідок укріплення м’язового каркасу поліпшиться кровообіг і зменшиться втома.

Отже, наступного разу, коли після обіду вам захочеться поспати, спробуйте виконати одну або дві з цих вправ. Ви зможете виявити, що саме краще підходить вашому тілу й непродуктивні напади втоми залишаться в минулому.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації