Комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" більше не буде вивозити сміття з обласного центру. І на те є причини...

ЗОЛОТЕ СМІТТЯ? /

Комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" більше не буде вивозити сміття з обласного центру.  Із 1 травня будуть займатися приватні фірми. Виконком затвердив результати конкурсу з визначення виконавця цих послуг, переможцями у якому стали приватні підприємства – "Альтфатер-Чернівці" та "Укрвторресурси-Буковина".

Які насправді причини того, що комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" позбавлене прямих своїх функцій? Виявляється, на це є вагомі причини, про які на своїй сторінці у Фейсбук написав чернівецький блогер Олег Миргород.

 

 

Процитуємо його допис повністю:

З грошей платників податків МКП "Чернівціспецкомунтранс" декілька років тому виділили 8.1 мільйон гривень на поповнення статутного капіталу (читай купівлю техніки). Провалили 5 процедур міжнародних торгів і прийняли вольове рішення на сесії міськради щодо придбання у лізинг нової техніки, вартість якої складає 22 мільйони гривень. Однак через недофінансування з бюджету техніку вирішили взагалі не купляти, а покласти кошти на …депозит, для накопичення. Зі слів керівництва, ці гроші планувалися на ПММ та зарплату. Я звичайно все розумію, однак, а якщо б цих грошей не було на депозиті? Підприємство загнулося б? Тоді питання до керівників, як ви плануєте роботу і де написані бумаги і звернення до вищестоячого керівництва стосовно реального стану справ?

За той час коли могли закупити для потреб міста не 6, а принаймні 2 одиниці техніки – підприємство за 3 роки розбагатіло на 3.3 мільйона гривень. Тобто з такими темпами для заробляння на депозиті невистачаючих майже 14 мільйонів на техніку в лізинг чернівчанам прийшлося б чекати десь до 2030 року. Однак!!!! Депозитних коштів не було б і в2030 році, оскільки вони б як і раніше витрачалися на поточні витрати а не на поповнення статутного капіталу. Якщо коротко, то техніку ніхто купувати не збирався.

А тепер задумайтеся, чому в Чернівцях проблеми з вивозом сміття, прибиранням вулиць, розчищенням доріг. Тому, що Техніку блядь не закуповують, а керівництво не доповідає що КП тріщить по швах!!! А зарплата в керівника на хвилиночку близько 27 тисяч гривень в місяць, тобто щороку 20 відсотків від депозиту в 8 мільйонів іде на зарплату керівнику. Чому Жителі Чернівців повинні бути заручниками таких горекерівників, і чи не повинні вони нести відповідальність за стан речей?

 

 

Комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" більше не буде вивозити сміття з обласного центру.

Отже, як пише molbuk.ua, з 1 травня вивозом сміття з обласного центру займатиуться приватні фірми. Виконком затвердив результати конкурсу з визначення виконавця цих послуг, переможцями у якому стали приватні підприємства – "Альтфатер-Чернівці" та "Укрвторресурси-Буковина".

На фірмах обіцяють покращити якість вивезення, а ще говорять про перегляд тарифу.

Підприємство "Укрвторресурси-Буковина", яке зареєстровано у Києві, у Чернівцях працює вже десять років.

ТОВ "Укрвторресурси-Буковина" має сміттєпереробну лінію на міському полігоні твердих побутових відходів. Крім того, автотранспорт цього підприємства використовувало в оренду "Чернівціспецкомунтранс" для вивезення сміття. Тепер "Укрвторресурси-Буковина" виконуватимуть це самостійно на вулицях Першотравневого та Садгірського районів. Ці вулиці раніше обслуговував "Спецкомунтранс".

У квітні минулого року тариф із вивезення сміття "Спецкомунтрансу" для мешканців багатоповерхівок встановили у розмірі 23,5 гривні з людини, для мешканців приватної забудови – 24,26 грн з людини. Ці гроші продовжимо сплачувати на рахунки "Чернівціспецкомунтранс" до травня.

В "Укрвторресурси-Буковина" повідомили, що наразі розробляють новий тариф, але поки що не готові сказати його розмір. Не виключають і того, що він може не змінитися. Інформацію про тариф оприлюднять ближче до травня.

Мешканцям, яких обслуговував "Спецкомунтранс", доведеться переукласти угоди із "Укрвторресурси-Буковина". Тут лише формують мережу, але обіцяють облаштувати абонентський відділ для споживачів у зручному місці.

"Альтфатер-Чернівці" продовжить вивозити сміття з вулиць Шевченківського району і мешканцям не потрібно переукладати договори.

Директор фірми "Альтфатер-Чернівці" Віталій Бутра розповідає, що теж готують новий тариф.

“Ціна на вивезення сміття для мешканців зросте, бо будемо вивозити великогабаритне сміття. Якщо зараз тариф становить 23,5 гривні, то він орієнтовно зросте на чотири гривні. Для великогабаритного сміття встановимо спеціальні контейнери, люди зможуть викидати туди будівельні матеріали, побутову техніку. Вивозити таке сміття будемо раз на три дні Також зобов’язані відтепер прибирати контейнерні майданчики, тому будемо стежити, щоби контейнери не були переповненими”, – сказав Віталій Бутра.

Комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" з першого травня буде займатися обслуговуванням сміттєзвалища у Чорнівці.

Фото МБ


Коментарі:
Більше новин по темі: