Буря у склянці води: У Ратуші аргументовано спростували закиди Бюро економічної безпеки про нібито попередження багатомільйонної шкоди бюджету міста

Історія без міфів, або як споживати інформацію далі гучних заголовків. Допис про “попередження шкоди бюджету в розмірі 32 млн грн” дещо здивував, тому вважаємо за потрібне публічно пояснити цю історію, - йдеться у дописі Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради у Фейсбук.

Для довідки: Вчора Територіальне управління Бюро економічної безпеки України в Чернівецькій області оприлюднили інформацію про те, що їхні аналітики нібито упередили “нанесення шкоди державному бюджету в розмірі понад 32 млн грн”. У повідомленні БЕБ, зокрема, йшлося, що виявлено службових осіб одного з департаментів Чернівецької міської ради, які планували витратити на послуги з утримання об'єктів благоустрою та озеленення, утримання парків та озер, річок бюджетні кошти у розмірі 40 млн грн. “Аналітиками направлено рекомендацію до Чернівецької міської ради щодо порушень законодавства з проведення вказаної закупівлі. Додатково проінформовано Державну аудиторську службу України про виявлені ризики нанесення шкоди економічній безпеці держави”, - йшлося у повідомленні Теруправління Бюро економічної безпеки України (БЕБ) в Чернівецькій області.

Пряма мова:

На початку року департамент провів тендер на закупівлю послуги з утримання об'єктів благоустрою та озеленення, утримання парків, озер, річок на території Чернівецької міської територіальної громади. Тоді Чернівецький трест зеленого господарства та ПЗР визнали переможцем, підприємство зобов’язалося надати такі послуги за 40 млн грн.

Чи потрібні такі послуги? Так, безумовно. Приємний бонус, що бюджетні гроші отримуватиме комунальне, а не приватне підприємство. Це дозволить не лише тримати в порядку парки, сквери та водні об’єкти, але й розвивати підприємство громади.

У кінці березня договір розірвали. Яка причина? Все просто: технічні зауваги до процедури тендеру. Під час моніторингу закупівлі Держаудитслужба виявила невідповідність у поданих Трестом документах. Звучить масштабно, втім проблема була доволі проста - Трест не подав формальний лист-декларацію, що він готовий працювати відповідно до вимог Замовника, що і так було очевидно.

Чи є це порушенням? Формально так, адже така довідка вимагалась, і департамент, як законослухняний підрозділ, вирішив розірвати договір.

За час дії договору Трест надав послуг на майже 8 млн грн, їх, по факту виконаних робіт, оплатили. Варто зауважити, що в жодного контролюючого органу зауважень до цієї оплати нема (як і вимог повернути її).

У квітні, після розірвання попереднього договору, відбувся ще один тендер. Договір знову уклали з Трестом. Цього разу скан-копії є в наявності, та і взагалі вся документація відповідає вимогам.

А знаєте, на яку суму уклали договір цього разу? На 32 млн грн: як і було заплановано на рік, згідно з прийнятим бюджетом.

Ми не будемо робити замість вас висновки, але чи дійсно йдеться про “нанесення шкоди” чи "розтрату" – вирішувати вам. Працюємо, - йдеться у повідомленні Департаменту інфраструктури та благоустрою ЧМР.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації