Хто ховається за мітлами двірників і сміттєвими баками?

Два дні поспіль сесія Чернівецької міської ради не змогла розпочати роботу через те, що її постійно зривала група депутатів, залучивши до акції двірників.

Причиною демаршу буцімто стало те, що Департамент інфраструктури та благоустрою односторонньо розірвав договір з ПП "Порядок в домі" за неналежне надання послуги з прибирання вулиць на закріплених за компанією територіях. Але за управлінською компанією, як виявилося, стоїть "Народний контроль".

Через це протистояння у Чернівецькій міській раді між нинішньою новою депутатською більшістю і колишніми рішалами ради, яких у місті називають "запроданцями", вилилося у характерне осіннє загострення.

І масштаб битви за місце під сонцем, яку вони розгорнули у Ратуші, наводить на думку, що разом з "Порядком в домі" їм перекрили останні фінансові шлюзи, з таким старанням напрацьовані за минулого скликання. Урвалося.

А змиритися з цим - означає втратити всі надії на реванш, залишити весь опозиційний блок ради без останніх фінансових надходжень. Тим більше, на тлі втрачених траншів від Фірташа і особистих витрат на валізи у Київ.

Ніщо так не пускає депутата у «всі тяжкі», як дірка в кишені. Саме тому впродовж двох днів минулого тижня "Народний контроль", "Рідне місто" і "Команда Михайлішина", які перебувають в орбіті екс-очільника міської ради Василя Продана, використовуючи декоративну масовку з двірників, зухвало зривали сесію міської ради.

Як вже зазначено, офіційною причиною появи у сесійній залі людей в помаранчевих камізельках двірників стала відмова чернівчан, а з ними і міської влади, від їхніх неякісних послуг. Такий нікчемний рівень обслуговування при драконівських тарифах вам підтвердять і мешканці мікрорайону, де за благоустрій відповідала компанія "Порядок в домі".

Для всіх міст це є абсолютно робочим питанням міського голови та міської ради, яке завжди завершується наведенням порядку і жодним чином не позбавляє права на працевлаштування простих робітників.

Але в історії з чернівецьким "Порядком в домі" влада зачепила конкретних депутатів міської ради, а ті належать до проданової опозиції Роману Клічуку.

Тож як не використати двірників у ролі революційного пролетаріату, тим більше, що така стаття доходів для соратника Василя Сафроновича - Михайла Яринича, лідера "Народного контролю", згортається.

До речі, бенефіціаром ПП "Порядок в домі" є такий собі Ілля Іванович Липка, який теж балотувався від "Народного контролю", а лідер партії Михайло Яринич, який у миру є лікарем-урологом, ще й вінчальний батько пана Липки. Саме так у Чернівцях досі напрацьовувалися кумівські схеми. Тому організувати бунт двірників з проривом у приміщення міської ради для цих депутатів не було проблемою. Для цього ж проданові і ламали турникет на вході у Ратушу, саме для години Х, яку вони планували затіяти заздалегідь. Свою роботу зробили і покладені у камізельки асигнації.

Але найцікавіше розпочалося, коли двірники залишили сесійну залу, так і не справивши впливу на мера і депутатську більшість. Одразу ж за цим з вигуками: "шеф, усьо пропало" так звані опозиціонери один за одним почали зривати з себе маски пристойності, лякаючи присутніх жінок.

А далі сесійна зала Ратуші різко перетворилася на салун у ковбойських фільмах, аж так натуралістично, що стало боязко за картини бургомістрів на стінах. Вони такого ще не бачили.

Спочатку, за свідченням відео, на які всю цю дикість фіксували депутати провладної фракції та журналісти, хук лівою у сонячне сплетіння депутату "Єдиної альтернативи" Тарасу Прокопу запустив головний ображений Михайло Яринич.

Головний аргумент - удар опонента у живіт

Причому, за повного пацифізму головного боксера області, лідера місцевого "УДАРу" Валерія Чинуша. Постійне чергування якого біля трибуни з початків демонструвало - щось затівається.

Чинуш розводить, Продан контролює… Фото Тараса Прокопа

Далі відео зафіксувало мелодраму ще більшої глибини і трагедії. На ньому завжди зважений, стриманий, спокійний як удав лідер усього, що відбувалося, Василь Продан зірвався з місця і накинувся з кулаками та нецензурними епітетами на "Слугу народу" Олексія Просяного. І знову ударівець Чинуш спокійно стояв поруч, як рефері між Усиком і Джошуа. Хоча відбувалося немислиме - лідер "Рідного міста" побив кулаками представника "Слуги народу", причому, при всій чесній компанії.

Олексій Просяний потім пояснив таку агресію дуже характерно. Мовляв, Продан напав через те, що через земельну комісію, яку він очолює, не рухаються проданові питання. Але ж, попри все, Василь Сафронович підняв руку на святе, на слугу народу. Що немислимо.

Більше того, він цим не обмежився і обіклав триповерховими визначеннями ще й іншого представника президентської партії - Віталія Другановського, котрий теж закликав колег, які буяли у залі, до конструктиву. Така поведінка колишнього секретаря міскради шокувала. Присутні стверджують, що при цьому погляд у Василя Сафроновича був схожим на той, з яким Гітлер біля бункера проводжав в останній бій гітлерюгенд.

Скріншот відео

Інші депутати "Рідного міста" у цей час поводили себе то як вандали, ламаючи обладнання для голосування придбане за кошти чернівчан, то чинили як шулери та гопники.

Фейсбук і сайти обійшло ще одне монументальне відео, яке зафіксувало, як голова фракції "Європейської солідарності" Василь Максимюк наздоганяє через залу Анатолія Чесанова з "Рідного міста" з криками: "Толя, віддай карточку" спритніше, ніж селяни наздоганяли Паніковського з гусаком. Бо перед цим той вихопив його карточку та ще кілька сусідніх з пультів для голосування. І це лише найяскравіші фрагменти кінокомедії з елементами мелодрами, яку два дні можна було навіть без попкорну з цікавістю переглядати у Ратуші.

Шкода, що не підоспів з відеокамерою відомий чернівецький режисер Сергій Скобун, бо тут було кого виводити під білі руки червоними доріжками. Але все ще встигнеться, цирк з артистами поки що нікуди не з'їжджає.

Ось що буває, коли підприємливих хлопців прибирають від фінансових потоків минулого скликання. Перед цим Роман Клічук усунув їх і від вирішення земельних питань та інших «шкурників». А там схеми були попередньо розписані ще й на цю каденцію, оскільки нинішні скандалісти були абсолютно переконані у своїй перемозі на виборах.

Більше того, новий мер з честю витримав та відбив усі атаки перших місяців, на які Продан і КО дуже розраховували, та залишився невразливим для брудних дезінформаційних і фейкових випадів, котрі мало не щодня продукували колишні. І попри все, він повів Чернівецьку міську раду та новоутворену конструктивну більшість шляхом змін, реформ, прозорого і професійного управління міським господарством. А це крах ілюзій для реваншистів, карти яких мічені, а задуми шиті білими нитками.

До речі, цікаво було б, якби Управління праці перевірило місце роботи учасників двірницької масовки і з'ясувало, хто ж насправді з цих людей має стосунок до "Порядку в домі". Тим більше, що така можливість є, адже поліція зареєструвала тих, хто брав участь в акції.

Фото “Чернівецький промінь”

А наостанок з'ясувалося, що Василя Сафроновича у той день понесло крутіше, ніж Остапа. "Молодий буковинець" написав про скаргу журналістки "Суспільного" Христини Тимофійчук, яка звернулася у комісію міськради з депутатської етики з тим, що лідер "Рідного міста" спілкувався з нею телефоном у неприйнятній для депутата манері та кричав у слухавку. Важко позбуватися директорського та менторського навіть на безриб'ї.

Ось так весело розпочалася підготовка до Дня міста, головне творчо і колоритно. Проте чернівчанам слід знати як своїх героїв, так і те, що всі ці театри та академконцерти відбуваються за їхні гроші.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо

(с)


Коментарі:
Більше новин по темі: