Держаудитслужба документально встановила наскрізне розкрадання міського бюджету Чернівців «запроданцями»

Державна аудиторська служба, запрошена до перевірки мером Романом Клічуком, виявила всього лише за 3 роки розкрадання міського бюджету, при тодішньому секретареві міськради Василеві Продану, у 26 мільйонів гривень! Про це свідчить звіт аудиторів, і ці зловживання лише на одному напрямку міської господарки - у Департаменті ЖКГ.

З документу випливає, що наймасштабніші схеми розкрадань відбувалися при капремонті вулиць. При повній бездієвості керівництва департаменту та тодішньої управлінської команди Чернівецької міської ради, а, вірогідно, за його сприяння, переважна більшість підрядників виконувала роботи поверхово, не у повному обсязі, не дотримуючись держстандартів, "економлячи" кошти громади для своїх кишень.

Також масові розкрадання закладалися в оплату за роботи, які не виконували, та послуги, які не надавалися. Лише через ці схеми Чернівці зазнали збитків, котрі суттєво вдарили по фінансовому стану міста, вихолостили кошти, які можна було спрямувати на розвиток та справді якісний ремонт доріг.

З цього приводу міський голова Роман Клічук заявив, що зараз його команда докладає значних зусиль, щоби подолати наслідки такого "господарювання" попередників, зламати схеми, які ще, можливо, залишилися, прибрати від доступу до фінансів людей, котрі у цьому брали участь, вивести на чисту воду тих, хто організовував такі оборудки.

Матеріали аудиту будуть передані до правоохоронних органів. Перевірки та аудити продовжаться, вони будуть глибшими та ґрунтовнішими, але викачування грошей з міського бюджету більше не буде.

Так, ми відчуваємо тиск та опір так званої опозиції, тоді причетної до таких фактів, але це нас лише загартовує, - заявив Роман Клічук.

Дуже може бути, що за потужною протидією запроданців новій владній команді переважає не стільки жага повернення у крісло мера свого лідера, як страх, що набереться критична маса таких викривальних перевірок і доведеться сісти не у крісло, а на лавицю у суді.

Володимир БАБАК, для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: