«Й… твою мать!»: Марко Файнер розкрив політичну суть державотворення в Україні

ТАКА ДУМКА

Чому так цінуються наші будівельники на теренах колишнього СССР і за кордоном? Все дуже просто – через працездатність, винахідливість і нестандартне мислення. Ці якості виробились у людей завдяки звичайному бардаку в будівництві, який панував у країні протягом багатьох десятиріч.

А будувати треба було, хоч умов для цього явно не вистачало. Мало того, жоден день на будівельному майданчику не обходився без нестандартної ситуації: не було необхідного сортаменту металу, не вистачало цементу, робочих рук, висококваліфікованих спеціалістів, обґрунтованих норм і стандартів, надійної техніки. Тож без оригінального мислення, порушень нормативної бази та фінансової дисципліни збудувати щось було неможливо.

У ті часи навіть ходила така легенда, коли іноземці, не змігши розв’язати просту технічну задачу, покликали українців, які за кілька годин успішно з нею справились. На питання керівника компанії іноземним спеціалістам, як українцям це вдалось, вони відповіли: «За допомогою лома і якоїсь матері».

Іноземці на таке нездатні і не можуть розв’язати жодної задачі, яка виходить за межі норм і стандартів. А такі задачі виникають чи не щодня. В цьому я переконався, багато років працюючи з іноземцями. Вони будуть виконувати безглузді положення норм тільки тому, що так написано в інструкції, виготовляти бетонні зразки-куби з ребрами 15 сантиметрів, хоча можна успішно використовувати 10 см. Уявіть собі, наскільки стандартні зразки важчі від «нестандартних».

Що не кажіть, але саме за допомогою такого інструмента як «… твою мать!» збудовано майже все, чого ми маємо ще стільки, що бариги до цього часу не можуть поділити між собою.

До чого я веду?

Вся біда країни, на мій погляд, полягає в тому, що в її керівництва немає політичної волі для розв’язання найболючіших проблем. А якщо колись і з’являється, то тільки для того, щоб пограбувати державу та її народ.

От скажіть, будь ласка, хто і що заважали Порошенку запобігти банкопадові й обкраданню трудових заощаджень мільйонів громадян. А це ж був його прямий обов’язок як гаранта Конституції. Тож замість обзивати на камеру Новінського сукою православною затримати всіх власників збанкрутілих банків та їхній топменежмент з умовами звільнення: «…вашу мать», – і протягом місяця повернути громадянам всі їхні гроші. Інакше – націоналізувати всі активи. Так ні, мабуть, домовились! «Повернемо все до копійки.

Хіба я можу, дивлячись цій дитині в очі, брехати?» – запевняв мультимільйонер Степан Кубів. Значить, збрехав, цинічно і нахабно на догоду Порошенкові і Гонтарєвій. І такі вони майже всі, наші можновладці, коли мова заходить про посади й особисте збагачення.

А хіба комунальну проблему не можна розв’язати, маючи для цього політичну волю? І для цього треба президенту звернутись до своїх слуг: «… вашу мать, барани-кнопкодави, для чого вас сюди поклали? Хіба ви не бачите, що людей примушують платити за свій же газ втричі дорожче? Хіба не можете визнати всі ці нарахування, в т.ч. за тепло, нікчемними?». Чесно, по закону! І ніхто не в збитках, окрім мільйонних зарплат чиновників Нафтогазу і презентів у конвертах.

А ви, комунальники, «… вашу мать», чому в своїй роботі керуєтесь не Законом про ЖКП, а відомчими інструкціями? Чому до цього часу не уклали договорів зі споживачами, не організували облік робіт і послуг? Як немає договорів та обліку послуг, то про яку оплату може йти мова? І ви, юристи-аферисти з ученими званнями, «…вашу мать», як допустили до того, що чинні закони держави підмінюються відомчими нормативними актами?

А ти, йолопе, «… твою мать», вирішив з цими ковід-паспортами влаштувати в країні транспортний колапс. Що, відмежувати салон автобуса плівкою для невакцинованих та виділити окремі купе чи вагони розуму не вистачило? А от на бригади для збирання бабла за порушення «соображалка» спрацювала.

А вас, шановні громадяни, влаштовує такий бардак у державі? І яку країну ви передасте вашим дітям і онукам?

Отже, переконаний, що без твердої політичної волі і рішучості, без глибоких революційних змін, направлених на подолання корупції, свавілля, шахрайства, обкрадання країни та її громадян, врятувати Державу неможливо.

Слава Україні!

Марко ФАЙНЕР, доктор технічних наук, професор

P.S. Редакція порталу БукІнфо не завжди і не у всьому розділяє думки своїх дописувачів


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації