Файнера таки задовбали: він пропонує "народний котроль" і "революційну варту" у боротьбі з несправедливими комунальними тарифами

Захищаймося, панове!

Повстань, повстань, народ безправний,
І доведи, що ти не раб,
Що дух свободи предків славних
У душах наших не послаб.

Цю статтю мотивувала бурхлива реакція на мою публікацію в газеті «Відродження» і на порталі Букінфо «Задовбали!». Писали коментарі і телефонували мені особи, які називали себе різними монями, юристами, істориками, політологами, звинувачуючи в тому, що я закликаю людей не платити за комунальні послуги і на протести. На що я їм лаконічно відповів, що юристами, аферистами, істориками і політиканами вони стали, мабуть, тому що з дитинства мали проблеми з логікою і точними науками та руки не з того місця росли. А добре жити ж хочеться, от вони вірою і правдою прислуговують можновладцям і баригам.

А я ж у статті, навпаки, закликав платити комунальні послуги, тільки за конкретні й обліковані, а не тому, що це написано в якомусь відомчому нормативному акті і вам прислали офертний рахунок, який ви маєте право не сплачувати. То скажіть, будь ласка, поцеваті моні та юристи-аферисти, в якому законі написано, що громадянин зобов’язаний оплачувати невиконані послуги і роботи, та й ще за необґрунтованими цінами, не має права на протест і навіть на повстання при його обмані, експлуатації і гнобленні.

Мені можуть заперечити: от ви зайшли в ресторан, замовили їду, поїли і, не заплативши, пішли геть. От тільки така деталь (а саме в деталях криється диявол). Справа в тому, що ми нічого не замовляли, а їду з надписом «Їжте на здоров’я» нам поставили під двері, а потім прислали захмарний рахунок. От така афера називається в них офертою, а деякі суди видають бездоказові накази. На мою думку, слід жорстко карати таких суддів, які роблять це, мабуть, за наказом зверху або певну винагороду.

До речі, і за тепло ми повинні платити, яке забезпечує температуру в квартирі не нижче 18°C, а не 16°C, як у сталінських нормах для карцерів.

Чи, може, дійсно все вирішувати в правовому полі, як пропонує пан Геков, – нехай нас б’ють, калічать, грабують, а ми подамо заяву в поліцію і в суд?

Отже. Є у євреїв таке історичне свято, яке називається Пурім в честь порятунку їх від масового винищення у Персії, коли за наклепом візира Амана цар Артаксеркс (Ахашверош) наказав винищити всіх євреїв. Але завдяки зусиллям Мордехая і його дочки Есфір вдалося спростувати брехню Амана, і цар, не скасувавши свій наказ, дозволив євреям захищатись. Скориставшись дозволом царя, вони за одну ніч вирізали 76 тисяч погромників та повісили на центральній площі наклепника.

Я не закликаю народ до кровопролиття, але дозвіл захищатись йому, законослухняному (чи то заляканому), треба отримати від слуг народу, якщо вони тільки слуги народу, а не лакеї бариг.

Працюючи у виші, я на партзборах захищав від репресій віруючих студентів, цитуючи при цьому Леніна з твору «Про релігію» (не встигши навіть послатися). Одразу ж вискочив на трибуну один холуй-декан і промовив, що таку дурню міг придумати тільки Файнер, а присутні інструктор ЦК КПУ і перший секретар міському партії (тато Юрія Луценка тоді був другим секретарем) одностайно заявили, що люди з такою свідомістю, як у мене, не повинні працювати в виші. Невідомо, чим би все це закінчилось, якби один аспірант, який у цей час сидів на останньому ряду і готувався до кандидатського іспиту, не вигукнув: «Та це ж сказав не Файнер, а Ленін!»

У шкільні роки я добре вчився – тому деякі вчителі (хоча це не зовсім педагогічно) запрошували мене проконсультувати школярів, в т.ч. і старших класів. Це не всім подобалось, особливо амбітно тупим, і реакцію не довелось довго чекати. Після уроків вони мене перестрівали і починали бити, а я біг додому і, заплаканий, чекав співчуття мами. Але одного разу вона мені просто відповіла: «А ти що – не міг дати здачі!?». Наступного дня, коли ця шобла тупих накинулась на мене, я одному дав по морді, та й ще так, що він облився кров’ю, другого викупав у снігу, а інші, злякавшись, розбіглися. На цьому все й скінчилося.

Отже, я не закликаю людей до насилля, але, коли вас гноблять, б’ють, грабують, дайте адекватну відсіч. А, враховуючи те, що ці хапуги не знають меж і без бою не віддадуть награбоване, порушуючи при цьому елементарні права й свободи громадян, озброюйтесь у законний спосіб, не допускайте їхніх холуїв у свою приватну квартиру, подвір’я, окрім випадків надзвичайних ситуацій і рішення суду.

Так от, щоб різні гниди, барани, сексоти і провокатори не шили мені справу, пояснюю ще раз:

1. Я за суверенну, самодостатню правову, високоморальну, справедливу цивілізовану державу.
2. Я за розвиток країни шляхом науково-технічного прогресу.
3. Я за соціалізм, який не спотворює об’єктивні закони природи і суспільного розвитку, віру, мораль, честь і совість людини.
4. Я за цивілізований ринок і право індивідуальної власності.
5. Я за мир і добросусідські стосунки з іншими країнами.

Та все це слова, а я – технар і прагматик. Тому пропоную конкретну реальну програму дій.

«План дій! План дій!» – кричали ми на Майдані псевдолідерам, а вони, аферисти, мовчали, тому що в них був свій план дій – пограбувати замість Януковича країну та її громадян. До речі, мені так і не дали виступити з трибуни Майдану й запропонувати свій план дій.

Я проти всякого шахрайства, «маніловщини», словоблуддя і хворобливої фантазії.

Чи ви чекаєте нового царя? От змінювали на Ющенка, Януковича, Порошенка. Ну і що?

Чекаєте політичної сили чи групи людей, які повстануть, дадуть вам державу, справедливість і свободу, коли ви будете висиджуватись дома? Марно. Нема дурних.

Те, що я пропоную, конкретне, реалістичне, але треба всім докласти до цього трохи зусиль і розуму. Звичайно, дещо, можливо і дискусійне, але реальне. І тут я хотів би стати трохи на «захист» олігархів і бариг, отримавши від одного з них докір у теоретизуванні: «А хіба ти знаєш, у скільки нам обходиться утримання продажних можновладців, депутатів, ЗМІ, правоохоронців і лакеїв? Та все це треба відбити. А як, якщо не через ціни на послуги і якість? Порадь. Чи ти мені пропонуєш свою науку, що дає економію в 100 грн на кубометр бетону, коли мені набагато легше це скомуніздити, а ця вся чиновницька мешпуха (сім’я) обходиться в 200 грн?».

А дійсно, як зізнався колись Леонід Черновецький, його бізнес обійшовся в хабарі чиновникам 20 млн доларів; а Коломойський казав, що платив по 5 млн баксів на рік. Звідки платити зарплату 1 млн грн на місяць чиновникам компаній-монополістів?

Отже:

1. Першочергове завдання – це мир і територіальна цілісність держави, захист прав і свобод громадян, а для вирішення цих задач, окрім введення на Донбас Миротворчих сил ООН, міжнародного судового процесу по Криму і непринципових компромісів, іншого шляху не бачу.
2. Припинення пограбувань і розкрадань країни та її громадян, торгівлі територією країни (закон про ринок землі).
3. Наведення елементарного порядку в комунальній сфері:
а) визнати незаконні, намальовані борги нікчемними, тому списати їх пенсіонерам на 100%, іншим – на 50%. (Ті, хто сплачував у повному обсязі, нехай продовжують благодійність хапугам).
б) Зобов’язати надавачів комунальних послуг укласти чесні договори зі споживачами, обліковувати послуги і роботи, обґрунтовувати ціни і звітувати про виконані роботи та послуги, передбачити відповідальність за невиконання умов догорів.
4. Впровадити прозору і просту податкову систему, наприклад, єдиний податок для всіх, який розподілятиметься органами влади в автоматичному режимі.
5. Заборонити відключення без рішення суду всіх життєзабезпечувальних об’єктів і послуг.
6. Забезпечити дієвий державний контроль за якістю продукції, робіт і послуг.
7. Надати пільги науковцям, винахідникам для модернізації виробництва.
8. Не формально, а конструктивно реформувати освіту, ліквідувати надумані вимоги і звання, здійснити переатестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.
9. Забезпечити справедливий народний суд з обов’язковою участю відповідача.
10. Вдвічі скоротити апарат Верховної Ради, держадміністрацій, в тому числі й офісу президента, Кабміну, надуманих правоохоронних органів, направивши зекономлені кошти на потреби суспільства, а саме: охорону здоров’я та реальну четверту гілку влади «Народний контроль» з її робочим органом – Революційною вартою.
11. Процідити крізь серйозний фільтр кандидатів у керівництво «Народного контролю», щоб туди не могли потрапити нечесні, аморальні і непрофесійні громадяни.

Та й, врешті-решт, далі пропоную внести в Конституцію України норму, за якою громадянство України не просто дається всім, хто має право на проживання, а набувається тільки тими, хто пройшов державну службу (незалежно від статі, віри, національності тощо) або має трудового стажу не менше 5 років, чи за особливі заслуги. Форми державної служби можуть бути різні: військова, волонтерська, наукова, догляд за літніми людьми й хворими, а для важкохворих – боротьба з хворобою. Ніхто не має права позбавити жителя країни права на державну службу.

Отже, на мою думку, шляхом обману, через нашу байдужість і недоумкуватість, до влади в країні дорвалися хапуги, які доводять державу до повного банкрутства, грабують, шматують, обкрадають її народ і порушують права і свободи громадян у своїх шкурних інтересах.

Для протистояння цьому свавіллю закликаю всіх Громадян до діалогу і масового протесту.

Захищаймося, панове!

P.S. Зауважу, що не претендую на високі посади, винагороду, ордени і славу, а просто як громадянин хочу нормально жити в рідній Державі. Тому й не виїхав на привабливі пропозиції за кордон.

Марко ФАЙНЕР, Газета «Відродження», №39, 30.09.2021 року


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації