Журналіст-розслідувач Михайло Ткач: "Ми не бидло: відновіть публічне декларування!"

Ми не бидло. Ми не бидло, щоб з нами так поводилися. Десятки сигналів про корупцію на всіх рівнях. Від регіонального до столичного.

Просто зараз на відпочинку по всьому світі перебувають, повертаються або повернулись сотні чиновників.

Просто зараз купуються або добудовуються маєтки та обираються ренжровери.

Я вітаю точкові і принципові політичні рішення – такі, як у випадках з воєнкомом Борисовим або нардепом Арістовим. Але цих випадків надто багато і може бути ще більше. І буде.

Потрібен запобіжник, а не реакція. Контроль, а не те, що ми спостерігаємо зараз.

Ніхто з тих, кому не начхати на долю країни, не зацікавлений в тому, щоб кількості таких випадків раптово стало достатньо для розірвання суспільного договору. Договору, свою частину якого суспільство перевиконує.

Ніхто, окрім ворога і політичних опонентів влади. Вони не просто сидять на березі і чекають, а докладають зусилля. Не вірите? Подивіться, чиїми руками і що відбувалось із саботуванням підтримки зборів для Сил оборони після хвилі скандалів із незрозумілими закупівлями.

– Коли в НАЗК вирішили б перевірити воєнкомів, якби не журналістські публікації?

– Чи дізналося б керівництво Арістова про відпустку на Мальдівах, якби не журналісти?

– Яку автівку докуповував би Борисов і де?

– Чи стало б відомо про Халімона, Торохтія та інших?

Так, Торохтія.

Точкові авральні реакції призведуть до появи у фігурантів обережності, яку було втрачено після початку повномасштабного вторгнення. Але не призведуть до системної боротьби та перемоги над ганебними явищами зловживання владою у приватних інтересах.

Бо антикорупційні запобіжники, які з таким боєм впроваджувались у країні останні 9 років, недарма вважаються запобіжниками.

Ви посилаєтесь на питання безпеки?

У нас на другому році повномасштабної війни танкісти шукають біноклі та шлемофони. Оце питання безпеки.

У нас деякі позиції та групи на фронті працюють без дрона. Одного! Це питання безпеки.

Тисячі можновладців та депутатів всіх рівнів, які стали мільйонерами та мільярдерами, поки ті, хто їх обирали, стояли на смерть – це питання безпеки.

Суспільство має контролювати тих, хто отримав владу від суспільства. Отримав на певних умовах.

Ми не бидло.

Не кріпаки.

Відновіть публічне декларування.

Сторінка М.Ткача у Фейсбук


Нагадаємо, вчора, 27 липня 2023 року, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт про відновлення електронного декларування для посадовців.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Відповідний законопроєкт №9534 підтримали за основу 299 депутатів. Його зареєстрували в парламенті лише напередодні, 26 липня.

Це поки не остаточне рішення. Аби законопроєкт набув чинності, депутати ще мають ухвалити його в другому читанні (перед цим можуть допрацювати), а тоді відправити на підпис президентові.

Зазначимо, що законопроєкт передбачає, що люди, які у 2022–2023 роках не подали декларацію, мають це зробити не пізніше 90 календарних днів із дня набрання чинності законом.

Виняток є для військовослужбовців та їх родин, а також тих, хто перебуває на тимчасово окупованій території чи в зоні бойових дій. Такі люди мають подати декларацію протягом 90 днів:

  • із дня визначення дати завершення бойових чи тимчасової окупації для території, де перебуває людина;
  • із дня повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи;
  • із дня припинення повноважень чи переведення на посади, які не передбачають безпосередньої участі у бойових діях;
  • із дня припинення або скасування воєнного стану.

Депутати зазначали, що цей законопроєкт також відновлює проведення спецперевірок, які були припинені на час дії воєнного стану. Зокрема для тих, хто був призначений без них.

Також документ встановлює, що на період до припинення або скасування воєнного стану, у держреєстрі декларації будуть відображатись у відкритому доступі, але без низки даних: номера картки платника податків та паспорта, місця проживання, ПІБ усіх інших осіб зазначених у декларації, крім суб’єкта декларування тощо.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації