Вам насправді хочеться, щоб Янукович вдягнув вишиванку?

Як і кожна гарна ідея в Україні, «Свято вишиванки» видається самодостатнім і щирим у вигляді веселого і вибухового флешмобу, але набуває гнітючих і обтяжливих рис, коли тільки його організацію намагаються впихнути у рамки такого собі «державного дня». Адже у країні, як наша, надто розмитою є грань між бравурно абстрактною інформацією про те, що «десятки підприємств підключилися до ініціативи» і якимось конкретним Васьою Пупкіним з профкому, який стоятиме на прохідній і перевірятиме, чи усі вбрали сьогодні до роботи у цех гаптовану рубашку.

Вишиванка, як і Шевченко, і інші символи українця – річ глибоко інтимна. Мабуть ще радянські ідеологи це усвідомлювали й тому намагалися (і доволі успішно) перевести дорогі серцю українця атрибути у звичайну балаганну бутафорію. Звідси, мабуть пішла і шароварщина, і пам’ятники-вулиці-парки, «Великому Кобзареві» присвячені. …І тризуби, як знак державної репресивно-бюрократичної машини. Це вже кроки, вивчені та дбайливо перейняті українськими партократами від їх кремлівських колег.

На жаль, вміло маніпулюючи зовнішніми ознаками українства, система української держави успішно розвивається за своїми законами – бюрократичними, олігархічними але при цьому такими космополітними!

Чи ставав кращим червоний директор Кучма, коли говорив українською? Навряд чи. Чи міг би вояк УПА, сидячи в криївці у вимазаній землею і кров’ю вишитій сорочці, повірити, що через півстоліття у ЙОГО УКРАЇНІ журналістів вбиватимуть хлопці з тризубами на погонах?..

І саме тому сьогодні чернівецькі студенти мають виставити пляшку Гані Герман (чи хто там читає президентську епістолярію), що на їх звернення не було реакції чинного глави держави. Бо ж уявімо на секунду, що Янукович таки почув, прочитав і надів. «Ура, о диво, Україна обрела насправді українського президента!»?..

Що далі робити будете, панове націонал-демократи?


Влотко НЕМИРИЧ, для «БукІнфо» (с)

пи.си. Готуючи матеріал, надибав в І-неті фотку ще двох "свідомих"...


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації