Мерзькі справи ренегатів: від зрадників до політичних повій

КОЛОТНЕЧА / Казав голова Чернівецької обласної організації партії «Фронт змін» Максим Бурбак, що Василь Шемчук буде сидіти… Скоро він сяде у депутатське крісло Чернівецької обласної ради. А скільки пристрастей вирувало навколо цього депутата, який виграв вибори по мажоритарному округу № 24! Це у Кіцманському районі. Туди входять села від Білої через Стрілецький Кут і аж до Чорториї. Вчорашній кандидат, напевне, й сам не сподівався на такий подарунок до Нового року. Бо війна «Фронту змін» з Чернівецькою обласною виборчою комісією велася від дня закінчення виборів до 4 січня.

Фронтовики комісії ледь не втовкмачували, що тільки їхній кандидат В. Шемчук переміг на 24 окрузі. Уже й голова Кіцманської райдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, яка програла вибори саме на цьому окрузі, позбулася посади. Вже обласна рада вибрала голову, заступника і всі керівні органи. Вже акціонерне товариство закритого типу партія «Наша Україна» разом з «Батьківщиною» встигли продати своїх лідерів, ідеї та виборців у всіх радах області, а комісія все не визнавала Шемчука депутатом. Жодних аргументів ні «за», ні «проти». Просто не визнавала і все. Кажуть, що однією з причин невизнання була обмовка губернатора Буковини, коли він заявив, що партія регіонів захопила 49 місць в обласній раді. Насправді було 48. Але на другий день після виборів наввипередки побігли здаватися у «полон» АТЗТ «Наша Україна» і БЮТ-«Батьківщина». То відразу до регіоналів прибилося 9 депутатів-нашоукраїнців та 17 бютівців. І коли додати до них ще трьох мажоритарників з партій, які не подолали 3-відсоткового бар’єру, в сумі виходить повна перемога партії регіонів від Путили до Сокирян.

А в обласній раді регіонали контролюють 77 мандатів. Тобто, вони мають абсолютну більшість. І відтепер з областю можуть робити все, що захочуть.

Вже роблять. У Чернівецькій міській раді своїх людей і своїх прислужників з «Батьківщини» та НУ розіклали на всі посади. Один Федорук стоїть, як вкопаний, і спостерігає за навколишньою метушнею. А вона вже не на жарт розпалилася. Відчувши смак влади і безкарності, депутати від ПР та продажних БЮТу і НУ вже задумали заміну міськвиконкому, заступників голови. Маючи більшість у міськраді, партія регіонів не буде рахуватися ні з ким і ні з чим. Хоча й заступників підбирає собі мер без узгодження з депутатами, але, згідно з регламентом, заступники мають бути членами виконкому. А виконком затверджує сесія. І коли депутати не проголосують за членів виконкому, то ці заступники змушені будуть піти. На їхнє місце прийдуть підконтрольні депутатській більшості. Партія регіонів має свого секретаря, контрольованих голів депутатських комісій, будуть мати своїх заступників і свій виконком. Тобто, влада у Чернівцях – у партії регіонів.

А Федорук перетворюється на самотнього вовка. Без команди, без депутатської підтримки, без партії. Мер голий. Ось вона, ціна продажних депутатів.

— Якою карою каратимуть депутатів фракції БЮТ – «Батьківщина», що голосували за регіонала? – запитую в. о. голови обласної організації ВО «Батьківщина» Івана Мунтяна.

— У понеділок їхня доля розглядатиметься на бюро обласної організації партії, — розповідає Іван Мунтян. – У нас було конкретне рішення: не підтримувати кандидатуру регіонала на секретаря міськради. Депутати пішли проти партії. Відповідною до їхніх дій і буде кара.

Кілька годин тому надійшла постанова президії ВО «Батьківщини». Нею вигнано з бюро Чернівецького міськкому партії депутатів Кишлярука, Чесанова і Кедя. Виконуючим обов’язки голови призначено Миколу Кирилюка. Допоки бютівці розмірковують, що їм робити зі своїми ренегатами, на фронті «Фронту змін» почалася активізація процесу відкликання депутатки Марини Гаєвської, котра всупереч рішенню партії голосувала за регіонала.

— Як ви можете відкликати пані Марину? Адже вона була вибрана по мажоритарному округу? – запитую у голови фракції «Фронту змін» у міськраді Олексія Каспрука.

— Ми зберемо необхідну кількість підписів, — каже лідер міських фронтовиків. – Це буде легко зробити. Пані Марина балотувалася на окрузі, де стоять багатоповерхівки. Та й політична біографія цієї депутатки не у веселкових тонах. Щоправда, не все навіть ми знали. Адже пані Марина не раз уже ставала під різні політичні прапори і міняла ідеї. Отож, напевне, її негідний вчинок був закономірним.
Аби іншим не кортіло противитися настановам партії, фронтовики обов’язково покарають ренегатку Марину. Тим більше, що вона на сесії міської ради зробила спробу принизити партію, яка її цього разу висувала кандидатом.

Отож оцінку зрадництву серед депутатів прагнуть дати і «Батьківщина», і «Фронт змін». Акціонерне товариство закритого типу «Наша Україна» мовчить. Мабуть, зрадництво ідеям, виборцям і Ющенку там сприймається за норму політичного життя, яке, сподіваємося, буде дуже коротким.

…А Василь Шемчук таки буде сидіти в обласній раді. Скільки б обласна виборча комісія не противилася. Суди всіх інстанцій підтвердили, що його вибрано депутатом. А комісія вперто не реєструвала. Вже Арсеній Яценюк звернувся до Генеральної прокуратури, аби та відреагувала на порушення закону. Комісія не виправлялася. Напевне, все ж таки комісари (члени ОВК) хотіли допомогти Папієву виправити свою обмовку. Аби на 24 окрузі оголосити нові вибори, які б виграв регіонал. З такою комісією іншого результату не буде все ж таки справедливість є. За неї тільки треба боротися, і то наполегливо. Боротьба фронтовиків увінчується успіхом: 4 січня ЦВК під керівництвом Володимира Шаповала припинила повноваження усього складу Чернівецької ОВК у зв’язку з систематичним порушенням Конституції України та закону про вибори, що підтверджувалося небажанням зареєструвати депутатом обласної ради Василя Шемчука, вибраного висуванця «Фронту змін».

…Але ця перемога «Фронту змін» в обласній раді не може зараз допомогти меру Федоруку втримати свою команду і впливати на рішення депутатського корпусу. Сьогодні мер голий. А завтра?.. Може, будуть знову вибори міського голови. Тим паче, що генерал Микола Харабара вже одержав високе звання (з яким ми його вітаємо) і вочевидь серйозно може поборотися за мерську корону Чернівців.


Петро КОБЕВКО, газета «ЧАС»

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації