Зеленський анонсував новий план з мобілізації в Україні. Буде багато змін

  • Армія
  • 2306
  • 2

Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному і міністру оборони Рустему Умерову доручено наступного тижня презентувати новий план з мобілізації в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського на спільній пресконференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом.

За словами президента, він заслухав доповіді про виклики у сфері мобілізації, а також про варіанти їх вирішення на сьогоднішньому засіданні Ставки верховного головнокомандувача.

Він сказав, що весь план буде напрацьовано, а деякі питання вони вже вирішили.

"Я хотів би, щоб люди розуміли весь план дій, куди ми йдемо, які виклики. Комплексний план з цього питання буде наступного тижня. Дуже вірю, що наступного тижня", - додав президент.

Зеленський уточнив, що таке завдання поставлено і Залужному, і Умерову, і міністрам, тому що багато речей залежать і від економічних питань, які треба врегулювати.

Глава України заявив, що вони будуть комплексно доповідати про все наступного тижня. Також президент сказав, що він хоче, щоб процес мобілізації був більш зрозумілим для людей. Що б громадяни розуміли де вони опиняться.

"Знаєте, коли з пункту А в пункт Б, а не тільки пункт А", - сказав президент.

Раніше повідомлялося, що на сьогоднішній Ставці було порушено такі питання: мобілізація, демобілізація, ТЦК, ВЛК, ротація, строковики.

Нещодавно голова фракції "Слуга Народу" у Верховній раді України Давид Арахамія заявив, що В Україні проводять обговорення щодо можливих змін в процедурі демобілізації військових ЗСУ. Документ, регулюючий це питання може з'явитися вже до кінця цього року.


Демобілізація солдат

Сьогодні, 24 листопада, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. У його ході одним з ключових стало питання мобілізації. Він доручив міністру оборони Рустему Умєрову та головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному підготувати комплексні рішення.

У той же час, на сьогоднішній Ставці обговорювалося і питання демобілізації, пише РБК-Україна.

Як уточнив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов за підсумками Ставки, було ухвалено важливе рішення щодо цього питання.

"Що стосується мобілізації людей, які проходили строкову службу, то президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться і ми розуміємо скільки їх. І це справедливо, якщо вони заходили на строкову службу, у них закінчився термін строкової служби", - наголошував він.

Варто зауважити, що демобілізація зараз є одним з найактуальніших питань в українському суспільстві, оскільки деякі солдати воюють уже 2 роки.

Ще вчора голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що у парламенті обговорюють зміну процедури демобілізації. Відповідний документ може з'явитись до кінця цього року.

За словами нардепа, планується вирішити такі питання:

  • що робити з людьми, які вже 2 роки воюють без ротації;
  • чому не можуть демобілізуватися інваліди І та ІІ груп;
  • бійці, які потрапили в полон, зараз не мають можливості демобілізуватися;
  • є військові з онкологічними захворюваннями, які дуже обмежено можуть виконувати завдання та питання з ними потрібно юридично вирішити;
  • врегулювати питання з призовним віком.

Проблеми з роботою ВЛК

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні розповів, що на Ставці було обговорено роботу військово-лікарських комісій.

Більше докладних деталей про обговорення саме цієї теми глава держави не навів.

Раніше робота ВЛК вже неодноразово критикувала президента і не тільки, оскільки саме в цій сфері багато разів виявляли корупційні порушення.

На початку вересня глава держави своїм указом ввів у дію рішення РНБО щодо перевірки всіх рішень ВЛК з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Для цього він доручив створити спеціальні робочі групи.

Наприкінці вересня стало відомо, що з 35 тисяч вилучених правоохоронцями особових справ 7,5 тисяч містили ознаки фіктивності. При цьому вже неодноразово було затримано чиновників, які відповідають за проведення ВЛК у різних регіонах України.

Робота ТЦК

Робота територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки також стала однією з тем обговорень на сьогоднішній Ставці. Цьому було приділено особливу увагу.

З питання, зокрема, доповідали головнокомандувач Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров.

Ще на початку серпня президент вирішив звільнити всіх обласних військкомів та замінити їх на військових, які пройшли фронт чи не можуть захищати Україну через здоров'я.

Це сталося після низки скандалів з начальниками обласних територіальних центрів комплектування. Одним з найяскравіших став кейс колишнього одеського військкома Євгена Борисова.

Спочатку журналісти виявили, що родина Борисова під час повномасштабної війни придбала нерухомість та автомобілі вартістю кілька сотень тисяч доларів. Також родичі Борисова купили віллу в Іспанії майже за 4 млн євро. Пізніше ним зайнялися правоохоронці. Його зараз утримують у СІЗО.

У скандали також потрапляли військком Рівенської області, військком Дніпропетровської області і не лише.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації