Працівників ТЦК без бойового досвіду відправлять на фронт. Їх замінять поранені військові - Головнокомандувач ЗСУ Сирський
Представників територіальних центрів комплектування на посадах замінять поранені військовослужбовці
Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський доручив провести перевірку у територіальних центрах комплектування на наявність осіб з бойовим досвідом. Військовослужбовці без нього та проблем зі здоров’ям будуть направлені у райони ведення бойових дій.
Про це повідомляє Главком з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.
Зазначається, що на їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення, контузії та відповідно до свого стану здоров'я не можуть виконувати обов'язки в бойових підрозділах.
Заходи мають на меті покращити якість роботи ТЦК і забезпечити дотримання принципів соціальної справедливості.
У період з 2022 по 2025 рік здійснено заміну всіх керівників територіальних центрів комплектування. На даний час майже 70% військовослужбовців ТЦК та СП уже мають бойовий досвід.
«Захисники і захисниці, які отримали поранення (контузії) під час бойових дій на сьогодні складають близько половини усього особового складу ТЦК та СП. Слід додати, що 20% персоналу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – цивільні особи, тобто працівники Збройних сил України», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, останніми роками в ТЦК збільшено кількість посад із соціальної роботи, реформовано систему морально-психологічного забезпечення, вдосконалено системи обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, введено юридичну службу тощо.
Раніше командування Сухопутних військ повідомляло: половину штату ТЦК в країні складають військові, які отримали поранення чи контузії на фронті. Про це «Главком» поінформували у Сухопутних військах, у підпорядкуванні яких перебувають ТЦК та СП.
За даними Главкома, від початку повномасштабної війни всі очільники територіальних центрів комплектування та служби підтримки були змінені без винятку. У листопаді-грудні минулого року було «оптимізовано» роти охорони чи не всіх тилових частин: військових, які не мали обмежень за станом здоров’я, було направлено в піхоту, натомість прийшли учасники бойових дій з пораненнями, або чоловіки старше 50 років з числа нещодавно мобілізованих.
-
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про добровільну службу для чоловіків віком від 60 років
-
Із мільйона лише п’ята частина військовослужбовців воює на передовій. Що пропонують у Верховній раді?
-
Саудівська Аравія зацікавилася далекобійними українськими ракетами "Грім-2", які показали свою ефективність у війні з рашистами
-
"Обмежено придатні" мають пройти ВЛК до 5 червня: хто ризикує отримати штраф
-
Показали автоматизовану ППО-турель Sky Sentinel із вбудованим штучним інтелектом, яку створили в Україні для збиття "Шахедів"
-
«За маму. За тата. За Третю штурмову!»: благодійна кампанія, що вже обʼєднала сотні українських закладів, продовжує шукати нових учасників.