Запрацювали призовні комісії: буковинці, яким виповнилось 25 років, тепер мають стати на облік військовозобов'язаних

Понад 4 тисячі буковинців, які перебували на військовому обліку як призовники, тепер мають стати на облік військовозобов'язаних. Це пов'язано зі зниженням віку призовників з 27 до 25 років. Чоловіків викликатимуть до центрів комплектування для уточнення облікових даних та медогляду.

Про це повідомила речниця обласного центру комплектування Тетяна Гайдащук, пише Суспільне.

Кого викликатимуть до ТЦК

Чоловіків від 25 до 27 років викликатимуть до центрів комплектування для оновлення облікових даних, проходження медогляду та оформлення військово-облікових документів.

Сповіщати про це буде місцева влада, керівники підприємств та організацій, а також навчальні заклади. За словами Гайдащук, чоловіки мають самостійно прийти до ТЦК – це передбачають правила військового обліку.

В області діють призовні комісії

З 8 квітня в області розпочали роботу призовні комісії, які передають дані людей на облік військовозобов'язаних. Під час комісії буковинці мають пройти медогляд та оформити потрібні документи – опісля комісія ухвалюватиме рішення, чи ставити їх на облік.

Що відомо про зниження віку військовозобов'язаних

В Україні зменшили вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років, повідомили у Генштабі ЗСУ. Так планують покращити організацію військового обліку призовників у межах реформування системи підготовки людей до військової служби.

Тепер чоловіки, які досягли 25-річного віку, мають знятися з військового обліку призовників й стати на військовий облік як військовозобов'язані.

Крім цього, Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроєкт, який передбачає скасування строкової військової служби. Натомість пропонує ввести базову військову службу та базову загальновійськову підготовку. Зокрема, передбачається можливість вибору призовниками року проходження базової військової служби поки їм не виповниться 24 роки.

За інформацією Генштабу, у зв'язку з цим, перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років – неактуальне.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації