«Ваші воїни це роблять». Чотиризірковий американський генерал вражений майстерністю тактики ЗСУ

  • Армія
  • 1736
  • 1

Збройні сили України створюють необхідні тактичні умови, щоб домогтися подальшого прогресу в контрнаступі та, можливо, спричинити руйнування російських оборонних ліній.

Такою думкою в інтерв'ю NV поділився американський генерал Девід Петреус, ексдиректор ЦРУ та колишній керівник американських воєнних кампаній в Іраку та Афганістані.

Коментуючи тактику українського війська на нинішньому етапі війни, він зауважив, що «дуже підтримує той підхід, який сьогодні застосовують українські військові». «Тримати росіян в напрузі, максимально розтягнутими по всій лінії фронту, знищувати їхню логістику, пункти постачання боєприпасів, склади пального, інші запаси, їхні штаби, місця збору резервних сил, навіть авіабази і морські бази аж до Криму, а також лінії зв’язку.

Можливо не можна повністю вивести з ладу міст, але можна зробити його непрохідним із Криму на південь України або вздовж узбережжя. Ваші воїни це роблять», — наголосив Петреус.

Військовослужбовець 47-ї бригади Маґура в Запорізькій області. Фото: REUTERS

За його словами, все це створює умови для того, щоб ретельно прокладати шлях через мінні поля та оборонні лінії росіян. «Але ми всі розуміємо, який це шлях: буквально ви берете наступну гілку дерева, потім наступний будинок, потім наступний будинок після цього. Це дуже, дуже важкий бій. Але, я думаю, що в певний момент, знову ж таки, росіяни можуть почати тріщати, і тоді українці дійсно завдадуть удару. Тож ідеться про те, щоб створити умови, домогтися прогресу, а потім подивитися, в який момент ці російські лінії почнуть руйнуватися», — зауважив ексдиректор ЦРУ.

Девід Петреус також назвав «принциповим досягненням» той факт, що українські військові пройшли першу лінію російської оборони на півдні.

«Тепер ми подивимося, чи зможуть вони розширити прорив, що, судячи з усього, вони і роблять, при цьому, очевидно, захищаючи фланги, — зауважив генерал. — Також майте на увазі, що західні системи озброєння все ще прибувають в країну. Знову ж таки, наші (американські) танки ще не увійшли до складу Збройних сил України, а додаткові системи продовжують надходити. Тому я думаю, що те, що зробили українці, дуже вражає».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації