В Україні звільнять усіх обласних військкомів — Зеленський. Розпочато 11 кримінальних проваджень, є 33 підозри.

В Україні звільнять усіх обласних військкомів, їх замінять бойовими офіцерами. Про це повідомив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання Ради нацбезпеки і оборони України.

«Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна і чому цинізм і хабарництво під час війни — це державна зрада. Воїни, які пройшли фронт або не можуть бути в окопах, бо втратили здоров’я, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, — саме їм можна довірити цю систему комплектування», — зазначив президент, якого цитує NV.

Зеленський підкреслив, що на даний момент за підсумками перевірок щодо посадових осіб військкоматів розпочато 11 кримінальних проваджень, є 33 підозри. Зловживання було зафіксовано у різних областях: Донецька, Полтавська, Вінницька, Одеська, Київська, Львівська.

«Хтось брав готівкою, хтось криптовалютою — хіба що в цьому різниця. Цинізм усюди однаковий. Кожен військком, щодо якого є кримінальне провадження, нестиме відповідальність. Цілком справедливу. Повну», — додав президент.

Він пояснив, що ті звільнені військкоми, щодо яких немає виявлених фактів злочинів чи порушення, можуть вирушити на фронт та зберегти свої погони.

«Підкреслю: армія не є і ніколи не буде заміною карному покаранню. Чиновники, які переплутали погони та зиск, точно — під суд», — резюмував Зеленський.

11 серпня відбулося засідання Ради нацбезпеки та оборони за підсумками перевірки військкоматів в Україні, у ньому взяв участь президент Володимир Зеленський.

Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному доручили звільнити всіх обласних військкомів та замінити їх бойовими офіцерами після перевірок СБУ.

Після скандалу з розслідуванням про колишнього воєнкома Одеської області Євгена Борисова, який незаконно збагатився на 188 мільйонів гривень, президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність перевірок ТЦК і попередив про відповідальність.

25 липня заступник голови НАЗК Артем Ситник повідомив, що це відомство розпочало перевірку способу життя 102 керівників і заступників територіальних центрів комплектування.

У низці областей пройшли обшуки та затримання, зафіксовані масові порушення.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації