В Україні хочуть запустити «смарт-мобілізацію»: можна буде самому обрати військову спеціальність — віцепрем'єр Федоров

В Україні планують запустити «смарт-мобілізацію». Громадяни зможуть самостійно обирати спеціальність на яку вони бажають мобілізуватись.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, пілотний проєкт може запрацювати вже через один-два місяці. У переліку будуть усі посади й буде можливість ознайомитися, що це за підрозділ, які зобов’язання, навчання та ризики, цитує NV.

«Людина сама собі обирає — спеціальність, на яку хоче мобілізуватися, і не під примусом, а самостійно. Тобто людина вирішила, що вона хоче служити в Збройних силах України. Ми будемо запускати пілот на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів», — розповів Федоров.

Він пояснив: якщо людина подає заяву, проходить рекрутерів, онлайн-тест, навчання, то точно мобілізується на обрану посаду. Федоров наголосив, що йдеться «про справедливість, чесність і дотримання правил», й розраховує, що якість мотивації українців може поліпшитися.

«Коли це вдасться зробити, ми побачимо, скільки людей будуть мобілізовуватися самостійно, як вони будуть проходити відбір, і як вони після цього будуть служити, і яка буде якість їхньої служби, наскільки вони будуть замотивовані й ефективно все це робити. Це може бути першим пілотом, першим кроком, для того, щоб запустити подібну умовну «смарт-мобілізацію», — підсумував віцепрем'єр.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації