У Раді планують вручати повістки електронною поштою або рекомендованим листом — Веніславський

У Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорюють запровадження механізмів для демобілізації з військової служби, а також звільнення в запас військових строкової служби. Про це повідомив член комітету, представник Президента у ВР Федір Веніславський, пише УНІАН.

"Це найбільш складні питання, які обговорюються на рівні комітету. Були різні пропозиції. Після завершення якого строку військової служби за мобілізацією громадянин матиме право бути звільненим за демобілізацією. Але я неодноразово зазначав, що коли йде повномасштабне вторгнення, у світовій історії практично немає прикладів повної демобілізації", – сказав він під час брифінгу.

Водночас він підкреслив, що люди, які з перших днів повномасштабної російсько-української війни перебувають у складі Сил безпеки і оборони України, мають "розуміти якісь орієнтири в їхній подальшій службі".

"Ми це питання обговорюємо. Пропонується упродовж 36 місяців служби за мобілізацією передбачити можливість демобілізації. Є інші пропозиції. Але це питання ми все ще обговорюємо", – наголосив Веніславський.

Він також зауважив, що комітет розглядає питання звільнення в запас військовослужбовців строкової служби. Так, чинне українське законодавство, яке регламентує питання проходження військової служби і виконання військового обов’язку, не передбачає звільнення в запас строковиків під час дії правового режиму воєнного стану.

"Ми частково врегулювали це питання влітку минулого року, де передбачили можливість особі перейти на службу за контрактом і вже повноцінно служити в секторі безпеки і оборони. Що стосується загального звільнення в запас, це питання також обговорюється. Але на даний момент я не можу сказати, що вже є вирішення – глобальне чи загальне – цього питання", — резюмував він.


Представник президента у Верховній Раді, член комітету з національної безпеки та оборони Федір Веніславський повідомив, що в Україні готують законопроєкт, який передбачає вручення повісток електронною поштою та рекомендованим листом.

В інтерв'ю РБК-Україна він прокоментував новий законопроект про мобілізацію, який готують у парламенті.

«У законопроєкті ми плануємо прописати можливість вручення повістки не тільки особисто під розписку, а й через електронну пошту і рекомендованим листом», — сказав Веніславський.

За його словами, повідомлення про передачу рекомендованого листа повинно буде надходити в поштову скриньку, а вже сам лист із повісткою повинні видати людині особисто в руки представники поштових служб.

Веніславський також додав, що в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов'язаних і призовників, який міститиме всі ідентифікаційні дані.

«Ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що вони нібито не отримують повістки і не порушують закон», — сказав він.

Також автори законопроєкту хочуть дозволити вручення повісток не тільки представниками територіальних центрів комплектування, а й органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади. Таким чином, це має уточнити повноваження всіх органів влади в питанні мобілізації, повідомив Веніславський.

«Ці норми є в законопроєкті, який ми ще напрацьовуємо. Він ще не зареєстрований. Дискусії ще тривають. Однак є всі шанси зареєструвати цей документ у фінальному вигляді вже до кінця цього тижня», — резюмував Веніславський.


Наприкінці листопада 2023 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що українські військовослужбовці-строковики, у яких завершився термін служби, будуть демобілізовані. Він зауважив, що відповідне питання обговорювалося на Ставці Верховного Головнокомандувача.

Водночас командир батальйону "Свобода" у складі 4-ї бригади швидкого реагування Нацгвардії України Петро Кузик вважає, що найближчим часом демобілізації не буде. На його думку, "станом на сьогодні в нас немає тих, хто міг би замінити".

Якщо зараз провести демобілізацію, то в бій ітимуть малодосвідчені мобілізовані - комбат "Сободи" Кузик.

Комбат "Свободи" Петро Кузик вважає, що зараз не можна демобілізувати тих, хто два роки воює проти армії Путіна. На їхнє місце прийдуть малодосвідчені українські хлопці, що спричинить велику трагедію на фронті. Свою думку Кузік висловив у прямому ефірі національного телемарафону, пише Діалог.

Петро Кузик

Демобілізація можлива, але за умови, що на місце одного бійця прийде той, хто вже брав участь у реальному бою та має досвід. Сам же процес демобілізації має відбуватися виважено та поетапно.

При цьому комбат добре розуміє сім'ї тих захисників, які на фронті з перших днів війни. Він і сам воює майже два роки і рідко зустрічається з сім'єю. Але й, з іншого боку, зараз немає таких хлопців, які б легко замінили досвідченого бійця на передовий.

Якщо кинути в бій недосвідченого, то станеться велика трагедія, тому процес демобілізації повинен проходити виважено.

Ще наприкінці листопада Костенко анонсував нові зміни у законодавстві щодо як мобілізації, так і демобілізації. Під демобілізацію можуть потрапити ті, хто служить уже два роки, а від відстрочки можуть позбавити права тих, хто здобуває другу та третю освіту. При цьому планується змінити порядок проходження медичної комісії.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації