Тетяна Попович: "Вже понад 60 буковинок захищають країну й на фронті, й у тилу..."

  • Армія
  • 1194
  • 0

Тисячі буковинців воюють з окупантами. Чимало - це чоловіки, що повернулися з-за кордону, багатодітні. Серед захисників - десятки жінок. Як проходить мобілізація на Буковині на дев’ятий місяць війни та яким чином буковинці наближають перемогу, розповіла БукІнфо начальниця пресслужби обласного центру комплектування та соціальної підтримки, капітан Тетяна Попович.

"Повістки вручають і на вулицях, але служити йдуть далеко не всі"

24 лютого цього року трапилося масштабне вторгнення , а також і загальна мобілізація. Як змінила війна роботу ТЦК та СП загалом? Які завдання виконували?

- В перші дні широкомасштабного вторгнення росії, тисячі буковинців, не чекаючи повістки, утворили черги біля ТЦК та СП щоб у складі різних військових частин захищати свою землю. Чимало чоловіків для цього повернулися з-за кордону. Комплектування військових частин насамперед проводилось за рахунок резервістів, колишніх учасників АТО та ООС. Згодом продовжилося поступове нарощування чисельності підрозділів із залученням тих, хто служив до 2014 року, в тому числі й офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри, а також військовозобов’язаних, які не мають обмежень за віком, станом здоров’я тощо.

Як проходить мобілізація на Буковині зараз? Кого призивають?

- Наразі відбувається доукомплектування частин військовозобов’язаними відповідно до затребуваних військово-облікових спеціальностей та в необхідних обсягах. Мобілізують також і тих, хто не проходив військової служби. Також триває відбір кандидатів і на військову службу за контрактом.

Таким чином, захищати рідну землю можуть не лише буковинці, які підлягають мобілізації. Скористатись такою можливістю можуть і призовники, віком від 18 років, які на даний час не підлягають призову на строкову службу, але бажають стати до лав Збройних Сил.

Які вимоги до контрактників та привілегії?

- Серед основних вимог до кандидатів - вік до 45 років, вмотивованість та відповідний стан здоров’я.Всі військовослужбовці, які не мають досвіду служби, обов’язково проходять належну підготовку, яка може проводитись і за кордоном. В Чернівецькій області заходи мобілізації виконуються у визначених обсягах та в терміни відповідно до завдань вищого штабу, без зривів.

Військовим, які укладають контракт, як і мобілізованим, держава гарантує гідне грошове забезпечення та соціальну підтримку. Військовослужбовці за рахунок держави забезпечуються речовим майном, харчуванням, медичним обслуговуванням, а також щорічно отримують матеріальну допомогу на оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань. Щомісячні виплати складаються з грошового забезпечення та додаткової винагороди під час періоду воєнного стану.

А скільки платитимуть?

- Для тих військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, винагорода становить 30 тис. грн., якщо залучені - 100 тис. грн. Відтак, солдат, щомісяця отримує в середньому 44 тис. грн., або 114 тис. грн. Крім того, при укладанні першого контракту виплачується одноразова грошова допомога в розмірі від 19 тис. грн.

Громадяни, охочі укласти контракт, мають змогу обирати місце проходження служби.Без відриву від проходження служби військові мають змогу безоплатно здобути освіту у вищих навчальних закладах, проходити навчальні курси, а також отримати посвідчення водія.

Також державою надається змога отримати пільгову іпотеку під 3% річних на придбання житла.Щоб укласти контракт потрібно звернутись до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом, пройти професійно-психологічний відбір і медичну комісію.

Чи призиваються обмежено придатні до служби чоловіки? Що робити тим, хто не може проходити службу?

- В час війни можуть мобілізувати громадян, які визнані непридатними до військової служби в мирний час, але є обмежено придатними у воєнний час.

Чоловіки, обмежено придатні до військової служби, до прикладу, будучи непридатними для служби в десантно-штурмових військах, морській піхоті чи то частинах ССО, але можуть бути залучені до служби на певних посадах в частинах забезпечення, навчальних центрах, ТЦК та СП тощо.

Щоб визначити чи чоловік придатний, непридатний, або обмежено придатний до проходження служби потрібно пройти медичний огляд.Тим громадянам, які мають право на відстрочку від призову по мобілізації, необхідно обов’язково прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з відповідними документами і підтвердити це.

Яким чином мають вручати повістки? Чи отримують їх чоловіки-переселенці?

- Вручення повісток здійснюється за домашньою адресою, за місцем роботи та в громадських місцях. Обласний ТЦК та СП постійно повідомля, про те, що чоловіки-переселенці, які прибули на Буковину для проживання, повинні протягом двох діб стати на військовий облік.

ТЦК та СП проводять додаткові заходи з оповіщення чоловіків – військовозобов’язаних з числа внутрішньо переміщених осіб, в тому числі в місцях компактного проживання.

Військовослужбовцями терцентрів комплектування спільно з представниками органів місцевого самоврядування здійснюють перевірки військовозобов’язаних чоловіків, які фактично проживають на території області, але не зареєстровані як внутрішньо-переміщені особи.

Чи означає вручення повістки те, що людина обов’язково буде служити?

- Далеко не кожен військовозобов’язаний, якому вручили повістку, або який звертається, чи то для постановки на військовий облік, або й з наміром проходити службу, буде мобілізованим.

В терцентрах комплектування здійснюється перевірка, уточнення військово-облікових даних громадян, медичний огляд, робиться висновок про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби та відповідно приймається подальше рішення про залучення до військової служби, або надання відстрочки від призову.

Більшість жінок служать на території області

Щодо призову жінок.... Хто, знову ж таки потрібен, і наскільки активні буковинки?

- Під час дії воєнного стану жінок призивають тільки за їх бажанням. З початку дії воєнного стану на військову службу призвано більше 60 буковинок. Переважно вони проходять службу на посадах фінансистів, медиків, кухарів та здебільшого на території нашої області.

Наразі є пропозиції, зокрема і для жінок, щодо служби на посадах фінансистів. Серед військовослужбовців жінок є й такі, хто проходить службу на бойових посадах у частинах, що виконують завдання в районі бойових дій.

Що потрібно від буковинців, щоб наблизити перемогу?

- Насамперед кожному військовозобов’язаному буковинцю потрібно відповідально ставитися до виконання свого обов’язку та усвідомлювати, що від участі кожного у захисті держави залежить наш спільний успіх та час перемоги. Кожен чоловік, який спроможний захищати країну, повинен звернутись до ТЦК та СП, незалежно від того, чи отримав повістку, принаймні щоб уточнити дані, а також з’ясувати, чи може він як воїн підтримати тих, хто безперервно воює вже майже дев’ять місяців.

Щодо інших громадян, важливо сумлінно виконувати свою роботу та всіляко підтримувати наше військо, хто як може. Надзвичайно цінною для військових є допомога волонтерів, буковинських доброчинців, за що їм велика вдячність та шана. Вони разом з воїнами наближають перемогу.

Завжди актуальною залишається потреба в автомобільній техніці - на фронті, на жаль, це розхідний матеріал. Потрібні вантажні автомобілі (бортові, автофургони, фури), спеціальні (паливозаправні, автоцистерни, автотягачі, екскаватори, причепи), мікроавтобуси (легкові, вантажні), пікапи, санітарні автомобілі та автівки високої прохідності.

Тож, вкотре закликаємо небайдужих надати військовим цю підтримку.

Підготувала Марина КОРПАН,
Спеціально для БукІнфо (с)


До теми:

З питань передачі автомобільної техніки можна звертатись за телефоном: 0501318269.

Повідомити про можливі випадки порушень з боку працівників і військовослужбовців ТЦК та СП (з 9.00 до 18.00) за номерами: 0681408186, 0664694641, (0372) 525561.

З питань соціального забезпечення членів сімей загиблих військовослужбовців, а також пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби дзвінки приймаються щоденно, крім суботи та неділі, з 10 по 13 та з 14 по 16 годину за номером: 0500882055.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації