У Міноборони розповіли, чи будуть за кордоном вручати повістки

Територіальні центри комплектування і соціальної підтримки України (ТЦК і СП) за кордоном не працюватимуть. Ідея вручення повісток за межами держави виглядає нездійсненною.

Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі "Радіо Свобода" 25 квітня. "ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ. Це (вручення повісток за кордоном. – Ред.) виглядає доволі нереальним", – сказав він, пише Oboz.ua

Лазуткін додав, що після набуття чинності закону про мобілізацію чоловіків віком від 18 до 60 років в Україні та за кордоном протягом 60 днів можуть оновити військово-облікові дані, зокрема й через е-кабінет.

Для оновлення даних обов’язково їхати до України не потрібно, пояснив речник.

"Але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це (оновити дані. – Ред.) у консульських установах, а також через електронний кабінет", – розповів Лазуткін.

Е-кабінет, власне, має запрацювати в червні 2024 року, для цього влада робить усе можливе.

"Можна буде завантажити туди інформацію про себе, туди буде підтягуватися інформація з державних реєстрів. Таким чином, сервіс стане більш зручним для більшої кількості громадян, які вже звикли жити з допомогою смартфона, ноутбука, планшета", – сказав речник Міноборони.

За словами Лазуткіна, е-кабінет не передбачає проходження ВЛК – ідеться про оновлення даних, зокрема зміни місця проживання, сімейного стану, бронювання, резервування тощо.

Від 23 квітня за розпорядженням МЗС консульства України припинили надання послуг чоловікам призовного віку за кордоном. Причиною було названо недопущення ухилення від урегулювання військового обліку. Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків за кордоном, оскільки перебування там не звільняє від обов'язку захистити Батьківщину. Призупинення консульських послуг продовжиться після набрання чинності законом про мобілізацію 18 травня, але з урахуванням нових вимог та положень, заявили в МЗС.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації