Чому начальник Чернівецької ОВА Осачук воює з правоохоронцями? - думка читача

Прочитав я на сайті БукІнфо цікаву інформацію про голову ОВА, чи то тепер він називається начальник, як мене виправили мої читачі, але гай най буде. Значить так, виявляється у начальника Чернівецької ОВА Осачука ходить у радниках і консультує такий собі колишній сумнозвісний начальник СБУ в Чернівецькій області Юрій Кіцул. Йому навіть виділили окремий кабінет. Ну що ж, це багато чого пояснює. І звідки вуха стирчать, і звідки ноги ростуть. Але все по порядку.

Є у мене товариш, АТОшник, колись він служив у «чернівецькій канторі». То він і пояснив усі розклади. Навіть не треба було довго просити, бо Кіцула добре пам’ятають усі колишні і деякі нинішні місцеві есбеушники, та ще, здається, і майбутнім поколінням будуть переказувати про перше й друге перебування його на посаді начальника. І не думайте, що добрим словом. Навіть не поганим. Його згадують з гидливістю і презирством, саме так, як він ставився до своїх підлеглих – публічне приниження було його особливою розвагою. Та й у підприємців спогади не найкращі, і про причетність до контрабанди відома. А ще можна згадати, як активісти не допустили «третього пришестя» Кіцула на цю ж посаду після Революції Гідності у 2014 році.

Питається, а чого ж це він вигулькнув тут третій раз? Та бо лобіювали файні люди – Оксана Продан, яка на той час уже була відома в політиці, та й мабуть не останню роль зіграв її кум Юрій Борисов (ставленик Фірташа), з яким Кіцул теж добре знайомий. А що в той час у місті творив так званий «клан Василя Продана» також усі ще пам’ятають. Тож апетити Васі розширити свій вплив з міста на цілу область з’явилися ще тоді. Не вдалося, слава богу. Але надія як то кажуть помирає останньою.

Щоправда тоді вдалося таки ненадовго просунути у кантору «свого чоловіка» - на пару місяців заступником начальника Чернівецької СБУ став Дмитро Данищук, по сумісництву фін Осачука. Ніби й непогана людина, полковник ЗСУ, брав участь у миротворчих операціях, проте в СБУ до того не працював жодного дня. Ну й чоловік як прийшов, так дуже швидко і пішов. Нащо справжньому бойовому полковнику було влазити у ті політичні ігри – не розумію. Хоча є речі в житті, які змінюються. Справжні бойові полковники нині всі в ЗСУ, їхній досвід дуже потрібний на фронті. Але то справа честі і моралі кожного окремо.

Але повернемось до незадоволених апетитів Василя Продана. Він чекав-чекав і дочекався – у 2019 році після політичних змін в Україні вдалося посадити у крісло голови ОДА давнього амбіційного друга Сергія Осачука. І пішло-поїхало. Заступники всі свої, можна робити що хочеш, але так, щоби не докопалися правоохоронці. А в тих є свої інтереси, якими ділитися з новим кланом не збираються. Тож Василь-шахматист вирішив зробити прекрасний хід конем і знов спробувати посадити у крісло - цього разу вже начальника обласної СБУ - Данищука. А що, ось кандидатура - полковник, досвід роботи в СБУ вже є і яка різниця, що він лише пару місяців там протусувався. Але щось пішло не так і призначили «чужого» Монастирецького. Той працював, поки не викрили його підлеглі разом з поліцією і прокуратурою нічогенький такий відкат з бюджетних грошей. Кажуть, що ниточка вела до першого заступника голови ОДА Ковалюка, але на півдорозі Монастирецького знімають з посади.

От і знов відкрилася можливість посадити в це крісло Данищука, який ходив цей час чи то в радниках, чи охороні Осачука. Але і тут невдача, бо на посаду хай і з приставкою тво призначають зовсім іншого полковника, теж «чужого», Компаниченка. Такого провалу своїх довгорічних мрій Вася пережити не зміг, тому руками і ротом свого ставленика Осачука у кабміні, офісі Президента, скрізь де це можливо й неможливо постійно капав, що треба іншу людину поставити начальником СБУ і навіть знає, хто це може бути. Навіть певної тактичної перемоги хлопці досягли – не дали забрати приставку тво. Але тут – кримінальна справа з гуманітаркою. Причому справа, на яку вийшли не лише оперативники СБУ, а й поліція. Ну й прокуратура, звісно. У проданівської гоп-компанії почалася істерика. Хлопці почали суперечити самі собі.

Якщо раніше Осачук ходив і розказував, що співпрацює з усіма правоохоронцями і лише з СБУ не може знайти спільну мову, то останній тиждень через своїх гавкатих песиків З. і Ш. тонни бруду виливають, окрім СБУ, і на поліцію. Причому в купу мішають політику, кримінал і сексуальну орієнтацію. Видно дуже добре підгорає. І консультує там згаданий уже мною Кіцул. Бо ж грошики не пахнуть у будь-якому віці і в будь-якому соціальному стані, особливо якщо ти пенсіонер і неважливо, що отримуєш пенсію далеко не мінімальну. Ну а Данищук тепер заступник начальника ОВА. Якби фіни вважалися родичами, то це вже була би корупція. А так то ні. Тепер він курує силовий блок, разом із Осачуком змінили воєнкома, котрий у першу чергу роздає повістки небажаним активістам, політикам, опонентам. Також Данищук лобіював особисто призначення на керівні посади та комплектував своїми людьми роту охорони при військкоматі. От би знання та вміння бойового полковника зараз на фронті пригодилися. Але кожен робить свій власний вибір.

Чи причетні до розкрадання гуманітарки ті, кому прокуратура і слідчі оголосили підозру, покаже слідство і суд. Може причетні, а може й ні. Треба дочекатися. Але верески начальника ОВА навколо цієї справи є тиском на слідство, а поширення тої замовної чорнухи, яку вони за гроші намагаються просунути на центральні сайти – доказує в кого на голові шапка горить.

І поки Осачук звинувачує правоохоронців у роздмухуванні скандалів, єдиний, хто скандалить, це сам Осачук. А поліцейські з есбеушниками цілодобово пашуть щоби тут було безпечно і спокійно у воєнний час. Хоча керівник області та підконтрольні його хазяям ЗМІ їх змішують з лайном і намагаються вкласти людям у голову думку, що правоохоронних органів на Буковині нема. У п’ятницю обшуки в Чернівецькій ОВА проводили столичні правоохоронці. За логікою Осачука і в столиці їх нема? То хто ж розхитує ситуацію?

Люди не дурні, панове маніпулятори. Не дурні.

Петро ТВЕРДОХЛІБ,
небайдужий буковинець, учасник АТО


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації