Зберігається більше вітамінів: лікар-дієтолог із Чернівців розповіла, як правильно заморожувати овочі

У сучасному світі заморожування – фаворит серед методів заготівель, оскільки при заморожуванні у продуктах зберігається найбільше вітамінів та інших корисних речовин. Заморозити можна майже все (навіть картоплю), крім продуктів із високим вмістом води: огірків, листових салатів. Але якщо місця в морозильній камері мало, краще зберігати там ті овочі, фрукти та ягоди, ціна на які взимку значно зросте: баклажани, спаржу, броколі, болгарський перець, малину, полуницю.

Про те, як правильно заморожувати овочі й фрукти, розповіла лікар-дієтолог Мирослава Березова, повідомляє ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня".

Мінуси: суворі правила зберігання, продукти займають багато місця в морозильній камері.

Плюси: заморожені овочі та фрукти повністю зберігають смак, колір та аромат свіжого продукту, вони не містять консервантів, солі, цукру, можуть бути приготовані швидко та легко. Доведено, що у продуктах, які заморожені та зберігаються без порушень, залишається до 90% вітамінів та до 100% мікроелементів, при цьому продукти можуть зберігатися найдовше.

Зберігання: не можна заморожувати продукти повторно. Розморожувати заготівлі потрібно безпосередньо перед приготуванням. Термін зберігання овочів і фруктів у морозильній камері: за -1°C...-8°C – до 4-5 місяців, за -8°C...-18°C – до року, за -18°C...-23 ° C – протягом кількох років.

Коментар лікаря-дієтолога:

«У заморожених овочах і фруктах міститися більше вітамінів і корисних речовин, ніж при будь-якому іншому способі заготівлі. При дотриманні всіх рекомендацій щодо заморожування в продуктах будуть зберігатися антиоксиданти, поліфеноли, антоціани, каротиноїди та лютеїн».

До теми

Основний ризик заморожування у воєнний час полягає у відключенні світла. Якщо у вас є генератор або ви знаєте, куди зможете переправити своє «заморожене багатство» у випадку форс-мажору, це ваш спосіб. Якщо ж ні, беріть до уваги, що без світла морозилка зберігає температуру максимум 4-5 днів (якщо її не відкривати).


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації