Унікальна операція: хірурги Чернівецької обласної лікарні видалили пацієнтці пухлину щитовидки, розміром 20 см

Унікальну операцію з видалення пухлини щитовидки, розміром 20 см, провели хірурги Чернівецької обласної клінічної лікарні. Про це повідомили в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

- У випадку пізнього звернення, лікарю доводиться мати справу з важкими випадками раку. При карциномі щитоподібної залози здійснюють тотальну екстракапсулярну тиреоїдектомія (повне видалення органа), яке супроводжується також видаленням лімфатичних вузлів шиї. Особливість ведення даного захворювання в занедбаній формі полягає в ускладненні оперативного втручання, оскільки у переважній більшості при занедбаних випадках суттєво порушується анатомія залози. Відбувається вростання пухлини у лімфатичні вузли, навколишні м’язи шиї, нервові волокна, судини тощо, - розповідає лікар-хірург, ендокринний хірург вищої категорії хірургічного підрозділу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доцент кафедри хірургії БДМУ №1, член Асоціації ендокринологів Буковини Олександр БІЛООКИЙ. - Нещодавно, приміром, мали в практиці випадок, коли пацієнтці доводилось видаляти карциному щитовидки, розміром 18-20 см. Зважаючи на великий розмір пухлини, під час хірургічного втручання було важко дістатися до самої залози, лімфовузлів, а також був великий ризик пошкодження зворотного гортанного нерва. Відтак, операцію доводилось проводити в декілька етапів.

Фото: Чернівецька обласна лікарня

Завдяки застосуванню новітніх методик, вдалося успішно завершити хірургічне втручання і досягти достатнього косметичного ефекту.

Лікар відзначає, що сучасні методики діагностики дозволяють розпізнати рак на ранніх стадіях і можна якомога раніше почати лікування. Завдяки своєчасному оперативному лікуванню та комплексній терапії, хворобу вдається здолати і пацієнт може прожити довге повноцінне життя.

Діагностика утворень щитоподібної залози можлива на етапі, коли ускладнень ще не має і полягає вона у проведенні УЗД. Це дозволяє виявляти вузли малих розмірів, оцінювати їх структуру. У ряді випадків вже при проведенні УЗД досвідчений лікар може запідозрити, що вузол має злоякісну будову. Опісля пацієнту проводять тонкоголкову біопсію, яка дозволяє визначити тактику лікування.

Дані методи діагностики доступні у Чернівецькій обласній клінічній лікарні.

До речі

Папілярна карцинома щитоподбної залози — це злоякісна пухлина, яка утворюється з клітин даного органа. Патологія складає 80% серед усіх видів раку щитовидної залози. Пік захворюваності припадає на 45-60 років, але статистика свідчить про те, що рак щитовидки може з’являтись у пацієнтів всіх вікових категорій.

Пухлина щитоподібної залози не є агресивною. Це утворення може багато років не рости і не метастазувати в інші органи, що обумовлює пізнє звернення хворих за медичною допомогою. Відтак, у більшості випадків злоякісні новоутворення у пацієнтів виявляють в занедбаних станах, коли хвороба вже завдає не тільки косметичного дефекту, а й суттєвих проблем зі здоров’ям та призводить до порушень процесів життєдіяльності (дихання, ковтання, мовлення тощо).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації