У Чернівцях лікарі поставили на ноги чоловіка зі Слов’янська, який 8 місяців був прикутий до ліжка

У Чернівецьку обласну клінічну лікарню 53-річного Костянтина Дергачова зі Слов’янська Донецької області доправили на реанімобілі. Чоловік уже втратив надію, що коли-небудь зможе пересуватися самостійно. Але, після лікування в ортопедо-травматологічному відділенні, зміг повернутися додому автобусом.

«У чоловіка подагра, – розповідає дружина, Лілія Дергачова. – Почали руйнуватися кульшові суглоби. Суглоб у лівій нозі взагалі зламався, а інший був із тріщиною. Від листопада 2023 року він із ліжка не підводився. Стан був критичний. Наше місто Слов’янськ – прифронтове. Знайти лікаря вузького профілю нереально. Хтось зі знайомих порадив звернутися в Чернівецьку обласну лікарню до ортопеда-травматолога Валентина Василова. Зателефонувала йому. Зі сльозами розповіла, що чоловік не ходить. У нас був тільки рентгенівський знімок, бо МРТ у нашому місті вже немає. Валентин Васильович сказав скинути йому всі обстеження, а потім написав: «Приїжджайте».

Київська волонтерська організація «Пролісок» надала реанімобіль, який доправив Костянтина до Чернівців. Чоловікові дуже боліло, що дві години йому доводилося колоти морфін.

Недужому знадобилися дві операції. Це були складні кількагодинні втручання, під час яких хірурги замінили пошкоджені суглоби. Уже за дев’ять днів подружжя змогло поїхати додому. Костянтин Дергачов не лише витримав довгу дорогу, а й дійшов до власної оселі на милицях, повідомляє Чернівецька обласна клінічна лікарня на своїй сторінці у Фейсбук.

«Пацієнтові зробили тотальне безцементне ендопротезування обох кульшових суглобів за дуже важкого диспластичного коксартрозу. Патологія розвивалася у нього з дитинства, що призвело до значних деформацій. Технічно оперативне втручання було непросте. Перед операцією провели комп’ютерну томографію, результати якої відправили до Києва, у лабораторію 3D-друку. Там роздрукували макет тазу. Ми його проаналізували і спланували хід операції. Спочатку прооперували одну ногу, за кілька днів – другу.

Пацієнт після операції ходить, задоволений. Почувався прекрасно. Зараз з ним підтримуємо зв’язок. Дружина надсилає відео, як Костянтин ходить, фото. Бажаємо йому одужання», – пояснює завідувач ортопедо-травматологічного відділення Чернівецької обласної лікарні Валентин Василов.

Костянтин Дергачов каже, що вдячний всьому медичному персоналу та дружині.

«Шви загоїлися. Болю у суглобах взагалі немає. Аналізи в нормі, – коментує чоловік. – Ходжу потихеньку на милицях. Можна і без них ходити вдома, але дружина ще свариться. Після двох місяців маю перейти на паличку. Біль, температура вже минули. Разом ми це витримали. Це дуже важко. Але було бажання і терпіння».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації