Психолог назвала ознаки депресії у дитини: на які тривожні сигнали звернути увагу

Депресія – це серйозний психічний розлад, який може виникнути у людей будь-якого віку, включно з дітьми. Депресія у дітей може проявлятися по-різному залежно від їхнього віку, характеру та ситуації. Проте існують загальні симптоми, на які варто звернути увагу, пише видання Діалог з посиланням на ТСН.

Фахівчиня ГО ЦПП "Конфіденс", психологиня, дитяча та підліткова травмотерапевтка Роксолана Малий-Прасол розповіла, які ознаки депресії у дитини можуть бути помітними для батьків і як їм допомогти.

Фактори, що підвищують ризик суїциду у дитини:

- факт усиновлення (удочеріння);
- втрата близьких друзів або членів сім'ї, або труднощі у стосунках із ними;
- сімейна історія ментальних розладів, суїциду або дій, які могли призвести до суїциду;
- досвід фізичного або сексуального насильства, психоемоційного насильства або булінгу;
- доступ до засобів, за допомогою яких можна здійснити суїцид, наприклад, зброя або медикаменти.

На що ще звернути увагу:

- підвищена або знижена тривожність, страхи, фобії, нав'язливі думки або дії;
- зниження інтересу до навчання, ігор, хобі, спілкування з друзями та родичами;
- зміна апетиту, сну, ваги, фізичного стану. Дитина може скаржитися на головний біль, болі у животі, втому, слабкість;
- поява негативних думок про себе, своє майбутнє, світ. Дитина може почуватися марною, винуватою, самотньою, некоханою; - зниження самооцінки, самоповаги, самоконтролю. Дитина може бути агресивною, дратівливою, замкнутою, пасивною;
- втрата надії, бажання жити, думки про смерть або самогубство. Якщо ви помітили у своєї дитини одну або кілька з цих ознак і вони тривалий час зберігаються або посилюються, необхідно звернутися до фахівця по допомогу.

Депресія - це не просто поганий настрій або примха, а серйозна проблема, яка потребує лікування. Як допомогти дитині з депресією - Будьте уважні та чуйні до своєї дитини. Слухайте її без осуду та критики. Підтримуйте її у важких ситуаціях. Висловлюйте свою любов і турботу.

Не ігноруйте ознаки депресії та не сподівайтеся, що вона мине сама собою. Зверніться до психолога або психіатра за консультацією та лікуванням. Дотримуйтесь рекомендацій фахівця та не переривайте курс терапії.

Створіть для дитини комфортну та безпечну атмосферу у родині. Уникайте конфліктів, скандалів, насильства. Поважайте особистий простір і кордони дитини. Не перевантажуйте її надмірними вимогами й очікуваннями.

Стимулюйте дитину до позитивних змін. Допоможіть їй знайти цікаве заняття, хобі, спорт. Заохочуйте її за успіхи та досягнення. Пропонуйте їй різні варіанти дозвілля та спілкування з ровесниками.

Будьте терплячі й оптимістичні. Не вимагайте від дитини швидкого одужання та не дорікайте їй за депресію. Пам'ятайте, що це не її вина та не ваша. Дайте їй час і можливість одужати. Вірте у те, що все буде добре.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації