Надмірно високий рівень заліза в головному мозку погано позначається на роботі пам’яті - дослідження вчених

Дослідники з’ясували, що надмірно високий рівень заліза в сірій речовині головного мозку погано позначається на роботі пам’яті.

Низка великих досліджень за останні роки показувала, що від рівня заліза в мозку істотно залежить робота пам’яті. Особливо у літніх людей. Група медиків з університету штату Кентуккі наводить нові докази цієї теорії, пише NV.

Також автори дослідження приходять до висновку про те, як потрібно правильно харчуватися, щоб уникнути надмірного накопичення заліза в сірій речовині головного мозку й уникнути передумов до розвитку склерозу.

Автори дослідження, результати якого опублікували в авторитетному виданні Neurobiology of aging, пояснюють, що залізо необхідне мозку, щоб нормально функціонувати. Але з віком мозок починає накопичувати зайві обсяги заліза.

І тоді починається зворотний процес — погіршується робота пам’яті, знижуються когнітивні здібності, виникають передумови до деменції.

За словами Валентиноса Закаріу, одного з авторів дослідження, поки незрозуміло, чи веде надлишок заліза в мозку до деменції безпосередньо або ж він просто перешкоджає роботі якихось інших механізмів, які захищають мозок від її розвитку.

Однак, сам факт того, що для захисту від деменції варто занепокоїтись зниженням рівня заліза в мозку, тепер здається дуже переконливим.

За словами Закаріу, одним із найпростіших і найефективніших способів зробити це є дієта.

Дослідження містило в собі регулярне МРТ-сканування головного мозку пацієнтів із різними уподобаннями в їжі. Також учасники дослідження мали регулярно проходити тести на пам’ять і розумові здібності.

У дослідженні взяли участь 73 пацієнти віком від 61 до 86 років.

Результати показують, що літні пацієнти, які регулярно вживають рибу, горіхи й оливкову олію, менш схильні до накопичення заліза в сірій речовині головного мозку. Найчастіше саме у цих пацієнтів краще працює пам’ять, констатують автори дослідження.

Найефективнішими факторами, що знижують накопичення заліза в мозку, є вітамін Е і жирні кислоти, які вдосталь зустрічаються в рибі, горіхах і деяких видах рослинних олій.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації