Двоє мешканців Чернівецької області стали лауреатами престижної премії ДонорUA Awards

47 донорів крові стали лауреатами щорічної премії ДонорUA Awards. Церемонія нагородження відбулася 11 червня у Radisson Blu Hotel на Подолі у Києві. Серед нагороджених — двоє Почесних донорів з Чернівецької області.

«Наша платформа розвиває добровільне безоплатне донорство крові. Однак ми хочемо відзначити внесок людей, які зробили донорство важливою частиною свого повсякдення. Минулого року через російську агресію ми не проводили церемонію нагородження офлайн і просто надіслали донорам подарунки. Та весь цей час люди продовжувати регулярно здавати кров попри обстріли та блекаути — їм не була потрібна чиясь увага, аби допомагати. І ось нарешті ми маємо нагоду зустрітися з ними й особисто подякувати, хоча й не всі змогли долучитися через воєнний стан. Кожен донор чи донорка, яких ми сьогодні нагороджуємо, подарували шанс на одужання більш ніж сотні осіб, зокрема діткам і військовим», — розповідає засновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська.

Цьогоріч нагороди отримали Почесні донори — цей статус держава присуджує тим, хто здав понад 40 доз цільної крові або понад 60 доз плазми. Є серед лауреатів і один Заслужений донор, який за своє життя здав компоненти крові більше 100 разів. Пан Олександр — у війську, тож відвідати церемонію не зміг, проте свою нагороду отримає поштою вже незабаром, як і інші донори, що не мали змоги долучитися до заходу. І навіть перебуваючи у лавах Сил оборони, чоловік продовжує регулярно здавати кров, як і ще 9 українських захисників, що є лауреатами цьогорічної премії.

Серед нагороджених — мешканці Сумщини, Дніпропетровщини, Рівненщини, Закарпаття, Чернігівщини, Хмельниччини, Харківщини, Черкащини, Полтавщини та Київщини, Запорізької, Івано-Франківської, Чернівецької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської областей.

19 донорів змогли відвідати церемонію особисто. У ході церемонії лауреати отримали подарунки від ДонорUA та Gelius Ukraine.

«Усі ви є тилом, який оберігає наших військових і цивільних, які потребують підтримки. Кожен донор з кожною донацією крові стає свого роду янголом-охоронцем для когось. Колись і моє життя було врятоване завдяки переливанню крові, і бути зараз тут — це можливість подякувати всім вам і за це також. Коли ви ділитеся кров’ю, ви вкладаєте в неї свою енергію, і люди, які її отримують, це відчувають — в цьому наша єдність і наша сила», — прокоментувала Марина Слободніченко, заступниця міністра охорони здоров’я.

Дмитро Коваль — генеральний директор СДУ «Український центр трансплант-координації» — розповів, що на початку повномасштабного вторгнення європейські партнери пропонували підтримати Україну компонентами крові, але держава досі забезпечує себе ними сама, і відзначив внесок ДонорUA у цей процес.

«Дуже дякую вам за вашу позицію та жертовність, і за те, що в Україні є кров, яка воює, і вона безумовно переможе», — звернувся пан Коваль до донорів.

«Ми — унікальна країна, яка потужно включається у вирішення спільних проблем. Аби робити це ще ефективніше, держава, волонтери і громадськість мають стояти пліч-о-пліч, щоби допомагати зокрема системі крові. Я дякую Ірині Славінській, яка завжди підтримує ініціативи щодо розвитку системи крові, а вам — низький уклін», — зазначила народна депутатка Ольга Стефанишина.

Святковий настрій для донорів та гостей створювали струнний квартет «Каприс-Класік» Національної філармонії України, Артистка Чуприненко з музичною програмою та стендап-комік Макс Вишинський, котрий був ведучим події.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації