"Вони приїхали – шкіра та кістки. З голоду їли свої хвости". Як в Україні з-під обстрілу евакуювали корів - сюжет "Настоящее время"

Через війну в Україні евакуацію з-під обстрілів потребують сотні тварин. Так, ще навесні з-під Харкова вивезли зоопарк та частину ссавців із дельфінарію. Допомога потрібна і молочним фермам, які опинилися на лінії бойових дій. Тварини там зазнають осколкових поранень, гинуть від стресу та голоду. І часто єдине, що можуть зробити господарі, це відправити їх на забій. На Львівщині взялися рятувати такі стада та відроджувати молочне виробництво. Про це йдеться у репортажі каналу “Настоящее время”.

У селі Українка Миколаївської області – сіра зона між позиціями української та російської армій. Волонтери зі Львівської області намагаються вивезти звідси тварин у безпечніше місце.

Переляканих тварин намагаються загнати в корівник, а потім у вантажівку. Корови виснажені, а багато поранено. Наприкінці евакуації починається новий обстріл, але цього разу машини встигають виїхати.

Переляканих тварин намагаються загнати в корівник, а потім у вантажівку. Корови виснажені, а багато поранено. Скріншот відео

Попередня спроба евакуації була невдалою. Тоді загинув один працівник ферми, розповідає волонтер Андрій Ковч, який допомагає евакуювати тварин.

Разом із двома іншими волонтерами він вивозить стадо у безпечне місце – у Львівську область. Фермери з Українки їхати відмовилися.

"Ми натрапили на статтю у фейсбуці, здається, чи якоїсь соцмережі, де ми побачили інформацію про те, що благала про допомогу керівник фермерського господарства "Українка", – розповідає Андрій Ковч. – Сама реалізація, евакуація тривала три години. Військові нас просили в дві з половиною години вкластися. Але ми не вклалися о другій половині години. Наступні півгодини були дійсно обстріли потужні. Розривалися снаряди на відстані 300-400 метрів".

Попередня спроба евакуації була невдалою. Тоді загинув один працівник ферми, який допомагає евакуювати тварин. Скріншот відео

Андрій Ковч – заступник мера Дрогобича, міста у Львівській області. Тут, неподалік Дрогобича, міська влада вирішила створити молочну ферму, поголів'я якої складуть саме викуплені врятовані тварини.

"Таке було, що навіть уламок було видно. Ми забрали частину тварин, які повністю посічені уламками", – розповідає Ковч.

Для вивезених тварин мерія орендувала старі корівники. Частину вже встигли трохи відремонтувати. Наразі це комунальне підприємство.

Зараз корови та телята вже йдуть на поправку та набирають вагу. Але коли приїхали, дивитись на них було страшно, згадує керівник ферми. Були з пневмоніями, глибокими ранами та дуже худі.

"Як приїхали, вивантажили, тут троє телят одразу впали. Я їх на руках виніс сюди в приміщення. Швиденько додому поїхав, взяв молока незбираного, дав. та кістки. Просто капець", – розповідає керівник ферми Михайло Веселовський.

З голоду тварини згризали свої хвости. Зараз у більшості пензликів уже відросли.

Коли тварини приїхали, вони не могли напитися води, – пригадує ветеринар Роман Леськів.

Сьогодні на фермі близько 200 голів, вивезених із південних та східних областей України. А планується більше 1000. Корови поки що не дають багато молока. Все, що за день зібрали, віддають молодняку.

Сьогодні на фермі близько 200 голів, вивезених із південних та східних областей України. Скріншот відео

Декілька корів вже ось-ось розтелиться. Фермери готуються збирати більше молока. А навесні – запустити автоматизований доїльний зал.

У Дрогобичі не просто хочуть створити нове підприємство – сподіваються врятувати виведену в Україні породу "червона степова".

"Тут важлива місія – врятувати породу, яка зараз активно винищується. Ворожими обстрілами або через відчай ті ж фермери змушені їх віддавати на забій. Загалом є мета і бажання створити крафтовий дрогобицький продукт: це молоко, сир, або якась кисломолочна. продукція, яка буде відома на всю Україну", – розповідає про плани Ковч.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації